Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II

19 - 21.08.2014

W dniach 19 – 21.08.2014 r. z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia, Częstochowy i Gidli. Organizatorem i opiekunem duchowym był ks. Ryszard Kłosiński. Autokar prowadził doświadczony i pełen humoru pan Jurek.

Pierwszym etapem naszej podróży było miasto Kraków, w którym zwiedziliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki oraz modliliśmy się przy grobie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie po Eucharystii odmówiliśmy wspólnie nowennę. Naszą pierwszą pielgrzymkową noc spędziliśmy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Drugiego dnia po porannej Mszy Świętej zwiedzaliśmy Bazylikę Matki Bożej Kalwaryjskiej. Tego samego dnia udaliśmy się do Wadowic, gdzie urodził się i wychował św. Jan Paweł II. W tym pięknym mieście zwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której Karol Wojtyła został ochrzczony oraz muzeum św. Jana Pawła II. Przed wyjazdem spróbowaliśmy też słynnych „papieskich” kremówek. Naszym kolejnym punktem pielgrzymki było miasto Oświęcim, gdzie zwiedzaliśmy Niemiecki Obóz Zagłady, w którym zamordowano ponad milion osób różnych narodowości, w tym Polaków. Przez cały czas pobytu w tym miejscu towarzyszyło nam uczucie smutku i przygnębienia.

Bezpośrednio po Oświęcimiu udaliśmy się do Częstochowy, gdzie uczestniczyliśmy we wspólnym Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem. Następnego dnia po Eucharystii i drodze krzyżowej na jasnogórskich wałach był czas wolny na osobiste zwiedzanie i zakup ewentualnych pamiątek. W drodze powrotnej do domu zajechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Jeden z mieszkających tam dominikanów opowiedział nam historię figurki Matki Bożej Gidelskiej.

Życie codziennie niesie ze sobą wiele stresu, obowiązków, pracy oraz nauki. Pielgrzymka jest czasem, który pomaga nam poddać refleksji nasze życie oraz znaleźć czas na tak potrzebną modlitwę.