Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli września godz.: 7.00 i 18.00
Od października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

I NIEDZIELA MIESIĄCA 

Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia, rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 17.00

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

Pielgrzymka parafialna do Trok i Wilna

15 - 16.10. 2014

Aktualności

 

W dniach 15 – 16.10.2014 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Trok i Wilna. Z wielką radością, pod opieką ks. proboszcza kan. Ryszarda Kłosińskiego, wyruszaliśmy na Litwę, aby zwiedzić miejsca bliskie każdemu z nas. Pierwszego dnia poznawaliśmy miasto Troki, które słynie z wielu pięknych zabytków historycznych. Udało się nam zwiedzić zamek zbudowany przez księcia Witolda. Ten piękny obiekt budowany był aż w trzech etapach, czego przyczyną były liczne najazdy Krzyżaków. Po bitwie pod Grunwaldem zamek powoli zaczął tracić swoje znaczenie wojskowe. Dawna twierdza została przekształcona w rezydencję książęcą i bogato udekorowana wewnątrz. Dziś jest on odwiedzany przez wielu turystów z całego świata.

Pod wieczór cała nasza wspólnota pielgrzymkowa dojechała do Wilna, gdzie odbyła się Msza Św. u ojców dominikanów oraz zasłużony nocleg. Cały kolejny dzień autokarowej pielgrzymki minął na zwiedzaniu stolicy Litwy – Wilna. Wilno słynie z licznych, pięknych i posiadających wielką wartość historyczną zabytków. Z ważnych miejsc, które udało nam się zobaczyć był m.in. cmentarz wojskowy na Rossie, gdzie pochowana jest matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Cmentarz na Rossie jest jedną z czterech polskich nekropolii narodowych. W skład zespołu cmentarnego wchodzi Stara Rossa (1769), Nowa Rossa (1847), Cmentarz Wojskowy (1920), mauzoleum Matka i Serce Syna (1936). Oddaliśmy hołd spoczywającym na nim polskim żołnierzom walczących w licznych bojach i zrywach narodowościowych. W centrum naszej pielgrzymki była Ostra Brama. W bliskości Matki Bożej Ostrobramskiej, modliliśmy się, braliśmy udział w Eucharystii oraz zapoznawaliśmy się z historią tego szczególnego miejsca, słynącego z wielu łask i cudów. Oddaliśmy Bożej Matce nasze osobiste intencje, prosząc Ją o wstawiennictwo u Swojego Syna.

Wieczorem drugiego dnia pielgrzymki powoli wracaliśmy do naszych rodzin. Całej pielgrzymce towarzyszyła modlitwa, śpiew, rodzinny klimat oraz bardzo przyjazna i wspólnotowa aura, udzielająca się każdemu z nas. Umocnieni, wypoczęci, bogatsi o nowe doświadczenie wspominamy ten udany wyjazd na Litwę dziękując Bogu za możliwość tak dobrze spędzonego czasu.