Ferie z Bogiem w domu św. Jana Pawła II

26-31.01.2015

Co roku w ferie  zimowe dom Parafialny Św. Jana Pawła II w Kadzidle wypełnia się radosną wrzawą dzieci i młodzieży. W tym roku także od 26 do 31 stycznia 2015 odbyły się zimowe półkolonie dla 60 dzieci z naszej parafii. Nad ich organizacją i przebiegiem czuwali nasi duszpasterze, siostry katechetki oraz animatorzy na czele z alumnem Mateuszem. Każdy dzień mijał bardzo szybko na pracy w grupach, wspólnym śpiewie , tańcach integracyjnych, zawodach na hali sportowej czy na białym szaleństwie na śniegu. Wszyscy mieli okazję odkurzyć sanki bo górki do zjeżdżania obok Domu Parafialnego są najlepsze w okolicy.   Odwiedzali nas zaproszeni goście : policjant , strażacy z samochodem, którzy mówili o bezpieczeństwie i dzielili się trudami ale i pięknem swojego powołania na służbie drugiemu człowiekowi .

Cała grupa została także zaproszona  na premierę  kina „ Za rogiem” w Kadzidle na ciekawy film. Warsztaty plastyczne pod kierunkiem naszej twórczyni ludowej zaangażowały  wszystkich i starszych i młodszych, każdy własnoręcznie zrobił piękną kompozycję kwiatową dla swojej Babci. Wiele radości i niezapomnianych wrażeń przyniósł nam konkurs  „ Piosenki Wszelakiej” podczas którego każda grupa prezentowała swoje talenty wokalne, chorograficzne i taneczne. Zwycięzcy i wszyscy artyści otrzymali nagrody. Na zakończenie półkolonii  dziękowaliśmy Bogu i ludziom na wspólnej Eucharystii sprawowanej przez Księdza proboszcza Ryszarda Kłosińskiego. Pragniemy wyrazić  podziękowanie sponsorom i ofiarodawcom na czele z  naszym Księdzem Proboszczem,  jak również państwu Białobrzeskim,  panu Janowi Płoskiemu i  panu  Michałowi Ropiak.