Pielgrzymka do Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu

25 lip 2015

25 lipca o godz. 6.45 sprzed kościoła parafialnego ksiądz proboszcz Ryszard Kłosiński razem z parafianami ruszył autokarem na pielgrzymi szlak na Warmię i Mazury. Pielgrzymi nieśli w swoich własne osobiste intencje. Pierwszym Sanktuarium Maryjnym była Święta Lipka, do której pielgrzymi dotarli o godz. 8.30, tam modlili się na Mszy świętej i wysłuchali pięknej gry na ruchomych organach barokowych oraz oddali się pod opiekę Matki Bożej. Następnie grupa pielgrzymów ruszyła do Reszla, gdzie zwiedzili zabytkowy zamek. Potem nawiedzili Stoczek Warmiński, miejsce uwięzienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tam mogli popmodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej i obejrzeć celę, w której więziony był nasz wielki rodak. Ostatnim miejscem pielgrzymów, które odwiedzili było Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, jedyne miejsce objawień Maryjnych w Polsce, które potwierdził Kościół. Pielgrzymi oddali się pod Matczyną opiekę w miejscu ukazania sie Matki Najświętszej i zaczerpnęli wody z cudownego źródełka, gdzie spotkał ich orzeźwiający deszcz. Stamtąd rozmodleni wrócili do Kadzidła i na pewno zapamiętają tą pielgrzymkę w swoich sercach.