Pierwsze Dekanalne Spotkanie Nauczycieli i Wychowawców w Kadzidle

27 sty 2016

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 Mszą św. pod przewodnictwem
ks. Biskupa i ks. Dyrektora.

Po Mszy Świętej Dostojni Goście w towarzystwie ks. dziekana kan. Ryszarda Kłosińskiego oraz p. dyrektor Ewy Grażyny Bednarczyk przeszli do budynku Zespołu Placówek Oświatowych  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle na dalszą część uroczystości.

O godzinie 19.00 uczniowie Szkoły Podstawowej powitali zaproszonych  gości: ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego, ks. dra Zbigniewa Pyskło, ks. dziekana Ryszarda Kłosińskiego, skarbnika Urzędu Gminy Kadzidło p. Bożenę Grzyb, dyrekcje szkół, kapłanów, rady pedagogiczne, pracowników obsługi.

W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły wykonali koncert kolęd i pastorałek. Na zakończenie wszyscy zebrani zaśpiewali: "Anioł pasterzom mówił”.

Następnie pani dyrektor Ewa Bednarczyk złożyła życzenia noworoczne Gościom, wraz z p. Bożeną Grzyb i p. Bogusławą Jaksiną wręczyły prezenty ufundowane przez Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego J. Eksc. Ks. Bp. Tadeuszowi Bronakowskiemu i Ks. dr. Zbigniewowi Pyskło, a uczniowie rozdali wszystkim zebranym ręcznie wykonane karty bożonarodzeniowe.

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup skierował swoje słowo do nauczycieli i wychowawców w związku z trwającym obecnie Rokiem Miłosierdzia. Natomiast Ksiądz Dyrektor złożył serdeczne i pełne miłości płynącej ze żłóbka Dzieciątka Jezus życzenia noworoczne.

Goście z Łomży wręczyli obecnym na uroczystości książki pt. „ Nowe życie w Chrystusie. 150 lecie chrztu Polski. Wychowawcy miłosierni jak Ojciec”.

Po akademii wszyscy przeszli do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, podziękowań oraz wpisów do księgi pamiątkowej szkoły.

Marta Szymańska-Lenda