Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

8-9 kwie 2017

Już ponad 30 lat trwa w naszej diecezji tradycja Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w wymiarze Kościoła lokalnego. Kontynuujemy tę wieloletnią młodzieńczą manifestację wiary, dając szansę kolejnym pokoleniom młodych, aby we wspólnym spotkaniu mogli dać świadectwo przynależności do Jezusa i doświadczyć radosnego Kościoła.

Tegoroczne XXX II Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 8-9 kwietnia w Wyszkowie, na które zaprasza nas młodzież, Burmistrz Miasta i Duszpasterze.

Ojciec Święty Franciszek zaproponował, aby hasłem tegorocznego spotkania młodych były słowa Maryi: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a Jego imię jest święte” (por. Łk 1,49), które zrozumieliśmy jako przynaglenie do głoszenia dzieł Jezusa w mocy Ducha Świętego.

Trwając w radości jakiej doświadczyliśmy podczas spotkania w ŚDM w Krakowie, zapraszamy młodzież, duszpasterzy, nauczycieli, katechetów i rodziców do udziału w tym szczególnym święcie młodych.

Wyjątkowym punktem tegorocznego spotkania będzie koncert zespołu Sound&Grace i Arkadio.

Program:

Sobota, 8 kwietnia

w godz. 9.00 - 11.00 – zjazd i zakwaterowanie uczestników w parafiach:

• par. pw. św. Idziego – odpowiedzialny ks. Karol Skrodzki, tel: 784962540, karolskrodzik@wp.pl dla dekanatów: Ostrowskiego Wniebowzięcia NMP i Chrystusa Dobrego Pasterza, Kadzidlańskiego, Rzekuńskiego, Jedwabińskiego, Chorzelskiego, Grajewskiego;

• par. pw. św. Wojciecha – odpowiedzialny ks. Łukasz Murawski, tel: 883135134, lukasiak1985@wp.pl dla dekanatów: Nawiedzenia NMP w Ostrołęce i Świętego Antoniego, Krasnosielckiego, Różańskiego, Łapskiego, Szepietowskiego, Piątnickiego, Wysokomazowieckiego;

• par. pw. Świętej Rodziny – odpowiedzialny ks. Łukasz Dawidowicz, tel: 791800386, dawidowiczlukas@gmail.com dla dekanatów: Kolneńskiego, Myszynieckiego, Czyżewskiego, Łomżyńskiego Katedralnego i św. Brunona, Zambrowskiego, Szczuczyńskiego, Kobylińskiego.

12.00-13.00 - występ zespołów szkolnych i scholek parafialnych

13.00 - wprowadzenie symboli ŚDM

13.15 - powitanie gości i gospodarzy

13.25 - „ Zejdź z kanapy” sztuka na temat orędzia papieża Franciszka w Krakowie

- Teatr Farsa z Wyszkowa

14.00-15.30 - posiłek przy hali

15.30 - koronka do Miłosierdzia Bożego i świadectwo

16.00 - koncert i świadectwo rapera Arkadio

17.00 - koncert zespołu Sound’n’Grace

19.00 - droga krzyżowa ulicami miasta do kościoła św. Wojciecha

20.00 - adoracja krzyża

21.00 - apel Jasnogórski

21.30 - rozejście do domów

Niedziela, 9 kwietnia

8.30 - zbiórka na hali Mosir wspomnienia z Krakowa (pokaz slajdów, przesyłanie zdjęć z różnych dekanatów)

9.00 - jutrznia

9.30 - katecheza na temat orędzia papieża

10.00 - spotkania w grupach

10.45 - prezentacja Ruchu Lednickiego, tańce modlitewne

11.15 - świadectwo

11.45 - koncert zespołu ŚDM i adoracja Najświętszego Sakramentu

13.00 - posiłek przy hali

14.00 - błogosławieństwo palm i rozpoczęcie procesji, przejście na plac przed sanktuarium św. Idziego

15.00 - Msza Święta

16.30 - zakończenie spotkania

Zwracamy się z prośbą do księży i opiekunów świeckich, aby organizując wyjazd młodzieży ze swojej parafii brali pod uwagę wiek, którego dolna granica nie może przekroczyć 15 lat – najlepiej od II klasy gimnazjum. Prosimy też księży o posługę konfesjonału w trakcie ŚDM. Warto przygotować młodzież do wyjazdu, wykorzystując w ramach katechezy szkolnej, oraz w parafii, materiały programu zejdź z kanapy; materiały te można znaleźć na stronie http://www.kdm.org.pl/zejdzzkanapy.

Zorganizowane grupy należy zgłaszać drogą elektroniczną do księży odpowiedzialnych za przyjęcie, do dnia 3 kwietnia br. W zgłoszeniu należy podać liczbę dziewcząt i chłopców ze względu na podział miejsc noclegowych.

Jak co roku, każdy uczestnik spotkania otrzyma pakiet pielgrzyma. Koszt uczestnictwa jednej osoby wynosi w tym roku 20 zł. Młodzież zabiera ze sobą również śpiwory i karimaty.