Wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego

30 kwi 2017

Pod koniec kwietnia w naszej parafii miały miejsce niezwykłe odwiedziny, wizytacja kanoniczna łomżyńskiego biskupa pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego. Wizytacja rozpoczęła się w niedzielę 30 kwietnia uroczystym wprowadzeniem ks. Biskupa do naszej świątyni i kanonicznym przekazaniem kluczy do kościoła oraz dialogiem ks. Proboszcza z Biskupem, a na Mszy św. o godz. 9.30 czcigodny Biskup, został serdecznie powitany przez naszego ks. Proboszcza oraz przedstawicieli z naszej parafii.

Ksiądz Proboszcz, witając Biskupa, przedstawił – w ramach wprowadzenia – sytuację w naszej wspólnocie parafialnej.

W dalszej części ks. Proboszcz przedstawił działalność duszpasterską i wspólnoty modlitewne w naszej parafii, wspólnocie otwartej na parafian. Podczas każdej Eucharystii ks. biskup Tadeusz wygłosił homilię, w której wyjaśnił istotę wizytacji oraz jej konieczność (minimum raz na 5 lat), wynikającą z prawa kościelnego. Następnie Ksiądz Biskup mówił o trosce o trzeźwości  naszego narodu oraz o Zmartwychwstałym Chrystusie. Ks. Biskup mówił też, że z wielką radością odwiedził naszą parafię i podziękował ks. Proboszczowi i parafianom za gościnne przyjęcie.

O godz. 11:00 ks. Biskup odwiedził także naszą kaplicę parafialną w Glebie, gdzie wygłosił Słowo Boże.

Była to piękna i ważna uroczystość w naszej parafii, w którą zaangażowało się wielu parafian, a szczególnie nasi księża, Pan organista, orkiestra parafialna i chór, Pan kościelny i ministranci oraz  wiele wspólnot parafialnych.

Chwała Bogu za tę piękną uroczystość!

Zapraszamy na odwiedzenie galerii, gdzie są zdjęcia z tej uroczystości.