Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Osuchowej Nowej 2018

6 października 2018 r.

Ks. Proboszcz Parafii pw. Św. Ducha w Kadzidle zorganizował kolejną, udaną pod każdym względem, pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej Nowej abyśmy mogli czynnie uczestniczyć w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca. Wyjechaliśmy autokarem z Panem kierowcą Leszkiem Tycem sprzed kościoła w Kadzidle o godzinie 8:00 rano. Pierwszym miejscem naszej pielgrzymki był cmentarz w Szumowie, gdzie są mogiły Śp. Kapłanów posługujących w naszej parafii: Ks. Eugeniusza Chylińskiego - byłego Proboszcza i Ks. Henryka Sadłowskiego - byłego wikariusza. Wspólna modlitwa za Ich dusze i zapalone znicze. Stąd udaliśmy się już do celu pielgrzymowania - MB Osuchowskiej. Dołączyliśmy do Wspólnoty wielbicieli Matki Bożej Różańcowej i wyruszyliśmy - wraz z ks. bp. Tadeuszem Bronakowskim na odmówienie cząstki Różańca Świetego w lasku nieopodal kościoła, który zakończyliśmy odmawiać przy Kaplicy w tymże lasku i powróciliśmy procesyjnie do Kościoła na Eucharystię, także koncelebrowaną przez Ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego i licznie zgromadzonych Kapłanów oraz czcicieli Matki Bożej Różańcowej. Kościół był wypełniony Wiernymi. Gorliwie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej a na zakończenie Ks. Biskup udzielił nam pasterskiego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Po uczcie duchowej udaliśmy się na wspólne biesiadowanie przy ognisku wraz z naszym Opiekunem i organizatorem pielgrzymki - Ks. Dziekanem Ryszardem Kłosińskim. Po sutym posiłku powróciliśmy do Kościoła na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego -odmówiliśmy z Całą Wspólnotą Koronkę do Miłosierdzia Bożego , zrobiliśmy grupowe zdjęcie przy Kościele i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zajechaliśmy na krótką modlitwę do Wąsewa. Tamtejszy Kapłan opowiedział pokrótce historię Świątyni, zrobiliśmy wspólne zdjęcie przed ołtarzem i przed Kościołem. To był ostatni punkt naszego pielgrzymowania a za krótką chwilę powróciliśmy do Kadzidła i naszych domów. Jesteśmy bardzo wdzięczni Naszemu Wyjątkowemu organizatorowi i jednocześnie opiekunowi, kolejnej już w tym roku wspaniałej pielgrzymki. Życzymy Księdzu kanonikowi Ryszardowi Kłosińskiemu pogody ducha, uśmiechu na co dzień, radości, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i ludzkiej życzliwości a nade wszystko Bożej Opatrzności z niewyczerpywalnego źródła Miłosierdzia. Czekamy z niecierpliwością na dalsze tak wspaniałe pielgrzymowanie, wdzięczni pielgrzymowicze.

Bóg zapłać Księdzu.

Szczęść Boże !!!  :)