Parafialne Zimowisko 2019

2 Lutego 2019

W dniach od 28 stycznia do 1 lutego 2019 roku w Domu Parafialnym im. Bł. Jana Pawła II w Kadzidle odbyło się zimowisko w którym uczestniczyło 70 – cioro dzieci. Program spotkań był atrakcyjny, dostosowany do wieku uczestników.

• Pierwszego dnia nasze spotkania rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Następnie każda grupa opracowała i przedstawiła swój plakat, nazwę, zawołanie i hymn.
  • We wtorek pojechaliśmy do Łomży na lodowisko oraz do Muzeum Diecezjalnego po którym oprowadzał nas dk. Mateusz Gąska. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonald’s.
  • Trzeci dzień naszych półkolonii to czas poznawania tajników decoupage pod kierunkiem p. Anny Deptuły, p. Barbary Ciak i p. Katarzyny Bochomulskiej.
  • Natomiast w czwartek o godz. 5.30 wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. W stolicy zwiedziliśmy Sejm i mieliśmy zaszczyt osobiście zapoznać się z Panem Posłem Stefanem Romeckim. Następnie o godzinie 11.00 udaliśmy się do Łazienek Królewskich gdzie pod opieką przewodników poznaliśmy historię i znaczenie tego miejsca.

Zakończenie półkolonii przypadło nam w piątek 1 lutego. Ponieważ był to pierwszy piątek miesiąca dzieci bardzo chętnie wzięły udział w modlitwie. Około godz. 15.00  z upominkami w ręku i uśmiechem na twarzy dzieci rozeszły się do domów.

Budującym jest fakt, że nasza wspólnota parafialna tętni życiem,
a w organizację zajęć dla dzieci włączyli się nie tylko rodzice ale również osoby, którym los najmłodszych jest bliski sercu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Posła na Sejm RP Arkadiusza Czartoryskiego, Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego, katechetów, nauczycieli i wolontariuszy: ks. Łukasza Ładyżyńskiego, p. Marty Szymańskiej – Lenda, s. Wiesławy Kuliś, p. Iwony Gałązki, p. Magdaleny Singh, p. Ewy Szymańskiej, p. Anety Sztejna, p. Anny Sobiech, p. Justyny Kisiel i p. Anny Śniadach. Dziękujemy również Państwu Białobrzewskim za wspaniałe wypieki.

Liczymy na dalszą owocną współpracę – „ Niech Pan Jezus błogosławi nam wszystkim, a Matka Boża udziela wszelkich potrzebnych łask”.

Marta Szymańska-Lenda