W czasie kolędy nie ma mszy wieczornej.

• Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Następna »

29 marca trzydziestu młodych ludzi z naszej parafii wraz z Siostrą Iwoną i ks. diakonem Łukaszaem rano wyjechało na Światowe Dni Młodzieży naszej diecezji, które w tym roku odbyły się w Grajewie.  Nasza młodzież na miejsce dotarła o godz. 9:30. Tam w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy młodzież z Grajewa przywitała nas bardzo serdecznie i zarejestrowała nasz pobyt. Następnie przeszliśliśmy do kościoła pw. Trójcy Przenaświętszej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Po Mszy udaliśmy się do Hali Sportowej, gdzie o godz. 12 odbyło zawiązanie wspolnoty młodzięzy z całej diecezji. O godz. 13 odbyło się Nabożeństwo Intronizacji znaków i symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Nastęonie modliliśmy się za młoych oraz kapłanów i osoby konsekrowane. Po tej modlitwie o godz. 14 odbyła się katecheza i prezentacja "Miłujcie się". O godz. 15 młodzież z Grajewa poczęstowała nas pysznym bigosem, który pokrzepił nasze ciała. O 16:30 na scenie odbył się koncert chrześcijańskiego zespołu Anastasis. Po nim nasze spotkanie uswietniła muzyka zespołu Światowych Dni Młodzieży, który tworzy młodziez z całej naszej diecezji. Po tych muzycznych atrakcjach obdyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta Grajewa.

29 marca w naszej parafii uroczyście obchodziliśmy Niedzielę Palmową. Na tą uroczystość przybył ks. Krzysztof Chodkowski - Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Święto te rozpoczęła uroczysta procesja wokół kościoła z pięknymi kurpiowskimi palmami. Palmy te wykonane były własnoręcznie przez twórców ludowych z kwiatów z bibuły. Niedziela Palmowa to uroczystość, która przypomina nam Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Pan Jezus wjeżdżąjąc na osiołku do Jerozolimy był bardzo radośnie witany okrzykiem: Hossanna Królowi Dawidowemu przez mieszkańców Jerolimy. W czasie tego wjazdu rzucali oni gałązki palmowe pod stopy Jezusa, oddając w ten sposób Mu hołd i cześć. Na tą uroczystość przybyło bardzo dużo parafian ze swoimi rodzinami.

• Adoracja KSM

24 luty 2015

W piątek 19 lutego 2015 roku o godzinie 19.00 w naszym Domu Parafialnym imienia Świętego Jana Pawła II, odbyła się adoracja naszej wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tą adoracją rozpoczęliśmy modlitwą  Błogosławionej Karoliny Kózkówny – Patronki młodzieży i naszego Stowarzyszenia. W ten sposób rozpoczęliśmy też okres Wielkiego Postu, który jest okresem pokuty, nawrócenia i postanowień.

Czym jest kurs Alpha? Kurs Alpha to składające się z 15 wykładów, trwające 10 tygodni praktyczne wprowadzenie do chrześcijaństwa. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, zazwyczaj w środy wieczorem i trwają około 1,5 godziny. Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które nie uczęszczają do kościoła oraz tych, które niedawno się nawróciły.

Dnia 10.02.2015 roku w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. ks. Jana Franciszka Urbana.

Co roku w ferie  zimowe dom Parafialny Św. Jana Pawła II w Kadzidle wypełnia się radosną wrzawą dzieci i młodzieży. W tym roku także od 26 do 31 stycznia 2015 odbyły się zimowe półkolonie dla 60 dzieci z naszej parafii.

Uroczystość Wszystkich Świętych, obchodzona w całym Kościele Katolickim,  wywodzi się głównie z czci oddawanej męczennikom, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa, a których nie wspomniano ani w martyrologiach miejscowych, ani w kanonie Mszy Świętej.

28 września nasza Parafia wlączyła się w akcję "Koronka na ulicach miast świata". Kilkadziesiąt osób o godzinie 15.00 sptkało się przy kadzidlańskiej fontannie na wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na wezwanie wspólnego świadectwa i przyszli mimo straszącego deszczu. Szczególne podziekowanie kierujemy w strone naszych Harcerzy za piekne świadectwo i uczestnictwo.

• Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Następna »