• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 28 Następna »

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
    Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.

Dziś - środa - 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Niech najukochańsza Mama Syna Bożego i nasza , za sprawą Swojego Syna wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwa.

Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę z całego serca złożyć Wam Najdrożsi Parafianie i Kochani Goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego.

• Pasterka w Kościele 2019

24 Grudnia 2019

W Noc Wigilijną o godz. 24:00 Ks. Proboszcz w asyście Ministrantów i Kapłanów wniósł Dzieciątko Jezus do Kościoła i położył w przygotowanym żłóbku, pilnowanym przez Kurpianeczki w strojach ludowych. Od tej chwili rozpoczęła się Uroczysta Eucharystia - Pasterka -najważniejsza Uczta dla dusz ludzkich, gdzie na głos Kapłana zjawił się Pan Jezus pod postaciami Chleba i Wina. Ta Eucharystia rozpoczęła czas Bożego Narodzenia i śpiewu kolęd.

"Oto wielka tajemnica wiary"

"Bóg się rodzi, moc truchleje"

Podnieś rękę, Boże Dziecię!
    Błogosław Ojczyznę miłą!
    W dobrych radach, w dobrym bycie
    Wspieraj jej siłę swą siłą,
    Dom nasz i majętność całą
    I wszystkie wioski z miastami!
    A Słowo ciałem się stało
    I mieszkało między nami.

W naszym Kościele piękny żłóbek w oczekiwaniu na Narodzenie Bożej Dzieciny. Już jutro narodzi się nam Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Czekamy z sercami czystymi,  napełnionymi miłością do Boga i Bliżnich. Niech codziennie na nowo rodzi się w naszych sercach i czyni nas wrażliwymi na potrzeby bliżnich. Panie Jezu - my z utęsknieniem czekamy na Twoje Narodziny :)

• IV Niedziela Adwentu 2019

22 Grudnia 2019

Dziś już ostatnia Niedziela Adwentu. Kończy się czas oczekiwania na narodziny Bożej Dzieciny. We wtorek zasiądziemy do stołu wigilijnego po wspólnej modlitwie,  podzielimy się opłatkiem poświęconym, złożymy sobie szczere i płynące z serca życzenia. O pólnocy w Kościele Pasterka - piękna szopka ze Świętą Rodziną, pastuszkami, zwierzętami i aniołami, ustrojone choinki i śpiew kolęd a najważniejsza będzie Eucharystia. Jeszcze trochę czasu aby dobrze przygotować własne serce na Boże Narodzenie. Nich w naszych sercach i Rodzinach zapanuje zgoda, jedność, miłość i wzajemna życzliwość.

Podczas gdy tegoroczny Adwent dobiega końca, życzę wszystkim wierzącym chrześcijanom – zarówno dorosłym jak i dzieciom, by nikt z nas nie oszukał samego siebie (a szczególnie swoich dzieci) ograniczeniem świętowania Bożego Narodzenia tylko do przeżycia ferii świątecznych. Życzę wszystkim odważnego przyłączenia się do Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców i chórów anielskich wokół Tego, który wywyższył ubogą Grotę poza Betlejem do rangi Świątyni Najwyższego Boga, a żłobek uczynił Ołtarzem. Zapraszam wszystkich do udziału w świętowaniu Narodzin Chrystusa przez uczestnictwo w celebracjach Kościoła.

Ks. Michał Bieńkowski

Msza Święta o godz. 17:00 na zakończenie Rekolekcji Adwentowych, na której Ks. dr Marek Kumór po wygłoszonym kazaniu podziękował Ks. Dziekanowi Ryszardowi Kłosińskiemu za zaproszenie i możliwość głoszenia Słowa Bożego, a następnie otrzymał słowa wdzięczności od  Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego i przedstawicieli Parafian, za poprowadzenie Rekolekcji Adwentowych przez trzy dni. Życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej wraz z bukietem kwiatów i upominkiem.

Nasza przepiękna Świątynia wygląda cudownie także z zewnątrz, wieczorową porą przy sztucznym oświetleniu. Profesjonalnie wykonane widoki odzwierciedlają urok Kościoła i Jego otoczenia. Bóg zapłać za użyczenie wspaniałych zdjęć 😊

Kalendarz z wydarzeń parafialnych - piękny, kolorowy, estetycznie wykonany (upiększony kolorowymi zdjęciami) i najważniejsze, że nasz - Parafii Kadzidło :)

• Adwent 2019

1-24 Grudnia 2019

Pierwszą niedzielą  adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Hasłem tegorocznego adwentu  będą słowa  „Wielka Tajemnica wiary”, starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem, mniej oglądać telewizji, internetu, ściszyć radio. Jest to czas radosnego oczekiwania, a więc starajmy się by sobie i bliskim tej radości nie zakłócać. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00

W poniedziałek  11 Listopada, rocznica odzyskania Niepodległości, Msze Święte w kościele parafialym o godz. 7.00, 9.30 z akademią patriotyczną. Po tej Mszy Św. przejście na cmentarz parafialny do mauzoleum i  17.00.

2 listopada w sobotę  Dzień Zaduszny. O godz. 11.30 w kościele odmówiono różaniec za zmarłych. O godzinie 12:00 Mszę Świętą odprawił i przewodniczył procesji na cmentarz z modlitwami za zmarłych Ks. Biskup Janusz Stepnowski.

W pierwszą sobotę miesiąca w tym roku obchodziliśmy Zaduszki - Święto zmarłych. O godz. 9:30 Mszę Świętą sprawowało wielu Kapłanów. Słowo Boże wygłosił Ks. Włodzimierz Gałązka - rodak z Kadzidła. Kościół był wypełniony wiernymi, którzy po Mszy Świętej i błogosławieństwie odwiedzali groby bliskich.