Posługi Sak.

• Przygotowanie do sakramentu chrztu
    Prawo kościelne stanowi, że chrzcić należy dzieci, którym rodzice gwarantują katolickie wychowanie religijne.
    Jeżeli rodzice żyją w konkubinacie bez przeszkód do zawarcia sakramentalnego małżeństwa powinni najpierw zawrzeć sakrament małżeństwa.
    W naszej parafii chrzty odbywają się w II i ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy św. oraz w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych.
    Chrzest zgłaszamy w kancelarii parafialnej na tydzień przed planowaną datą.
    Chrzestni spoza naszej parafii powinni przedstawić zaświadczenie od swojego proboszcza o dopuszczeniu do godności ojca/ matki chrzestnej.
  • Przygotowanie do sakramentu
    Komunii świętej i bierzmowania

Przygotowanie do I Komunii  świętej odbywa się w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00
    Przygotowanie do bierzmowania odbywa się w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 oraz na co tygodniowych spotkaniach w grupach z animatorem.
  • Przygotowanie do sakramentu małżeństwa
    Prawo kościelne stanowi, że małżeństwo można zawrzeć w parafii narzeczonego lub narzeczonej (w zależności od woli zainteresowanych).
    Procedurę małżeńską rozpoczynamy na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu zgłaszając się do kancelarii parafialnej.
    Samą datę ślubu można ustalić wcześniej.
    Narzeczeni powinni posiadać zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego.
  • Pogrzeb katolicki
    Zgodnie z prawem kościelnym pogrzeb katolicki przysługuje osobie, która prowadziła życie wiary, czemu dawała świadectwo poprzez praktyki religijne (uczęszczała na Eucharystię, przystępowała do sakramentów świętych, przyjmowała wizytę kolędową kapłana). Osoby, które prowadziły życie niemoralne, sprzeczne z wiarą i obyczajami chrześcijańskimi muszą się liczyć z możliwością ograniczenia niektórych elementów pogrzebu lub jego odmową. Pogrzeb należy zgłosić najwcześniej w kancelarii parafialnej nawet poza godzinami urzędowania. Należy zabrać ze sobą akt zgonu zmarłego. Jeśli osoba nie było blisko znana duszpasterzom, zgłaszając pogrzeb należy przedstawić w zależności od sytuacji zaświadczenie kapelana szpitala o przystąpieniu do sakramentu chorych, chyba, że któryś z duszpasterzy opatrzył zmarłego sakramentami na drogę do wieczności.