II Niedziela Zwykła 2021

17 Stycznia 2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021

1. Jutro w poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.
  2. W Czwartek i piątek będziemy przeżywali Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji pragniemy złożyć w imieniu wszystkich wnucząt najserdeczniejsze życzenia żyjącym, a zmarłych ogarniamy modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną.
  3. Możliwość zamówienia strojów dla dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie 31 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 12.00, w Domu Parafialnym.
  4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe dla osób, które złożyły zaświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej będą wydawane w sobotę 23 stycznia w godzinach od 8 do 14 w Domu Parafialnym w Kadzidle. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: zachowanie 2 metrowej odległości między sobą, maseczki zasłaniającej usta i nos oraz dezynfekcji rąk.
  5. Za tydzień ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
  6. Przedłużeniem świątecznej atmosfery w polskiej tradycji jest wizyta duszpasterska w naszych domach, połączona z modlitwą i błogosławieństwem rodzin. Nie możemy dopuścić́, aby pandemia zniszczyła tę wielowiekową tradycję. Ufając, że Pan kiedyś́ oddali od nas to trudne doświadczenie, a jednocześnie w poczuciu odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo, chcemy i w tym roku ją kontynuować́, chociaż̇ w innej formie. Ja jako Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami zapraszamy Was do parafialnej świątyni według ustalonego porządku na Mszę św. Mieszkańców poszczególnych ulic Kadzidła będziemy zapraszali do  kościoła na godz. 18.00 w dni powszednie, natomiast mieszkańców poszczególnych wiosek będziemy zapraszali do kościoła na ustaloną  godzinę 13, 14 lub 15.00. W intencji mieszkańców będzie sprawowana Msza św. Prosimy o przyniesienie z domu wody do poświęcenia, by później w domu  z całą rodziną  modlić się, następnie odmówić  błogosławieństwo z pokropieniem wodą święconą domowników i mieszkania. Błogosławieństwo domu i mieszkańców jest bardzo ważne. Świadczy o związku rodziny i poszczególnych osób z Chrystusem i Kościołem. Modlitwa i błogosławieństwo chroni przed atakami złego ducha. Co roku z racji kolędy wierni składali ofiarę na potrzeby kościoła i kolędę. Prosimy, by i w tym roku, w miarę możliwości,  w czasie tej Mszy św. złożyć ofiarę na tacę na ten cel – może być w kopercie z zaznaczeniem ofiarodawcy, by później odnotować ofiary w kartotece parafialnej. Można też wpłacić na konto parafialne. Ośmielam się o to prosić, by zapewnić bezproblemowe materialne  funkcjonowanie parafii. Ofiara na kolędę to także wyraz wdzięczności księżom za pełnioną posługę. Zapraszamy do kościoła na Msze Święte w następującej kolejności
    • W poniedziałek 18 stycznia na godz. 14:00 mieszkańców wsi:  Grale.
      Na godz. 18.00 mieszkańców ulic: Orzeszkowej, Słowackiego, Moniuszki, Sienkiewicza, Konopnickiej, Karola Wojtyły i Bema.
    • We wtorek 19 stycznia na godz. 14.00 mieszkańców wsi: Golanka.
      Na godz. 18.00 mieszkańców ulic: Sportowa, Juranda, Iwaszkiewicza i Żołnierzy Września.
    • W środę 20 stycznia na godz. 14.00 mieszkańców wsi: Klimki.
      Na godz. 18.00 mieszkańców ulic: 1 Maja, Prusa i Ogrodowej.
    • W czwartek 21 stycznia na godz. 14.00 mieszkańców wsi: Jazgarka Na godz. 18.00 mieszkańców ulic: Zielona, Wspólna, Armii Krajowej, Wesoła, Baśniowa i Parkowa.
    • W piątek 22 stycznia na godzinę 15.00 mieszkańców wsi: Siarcza Łąka.
      Na godz. 18.00 mieszkańców ulic: Słoneczna, Leśna, Szkolna, Akacjowa, Batalionów Chłopskich, Stacha Konwy i Chętnika.
    • W sobotę 23 stycznia na godzinę 13.00 mieszkańców wsi: Piasecznia. Na godzinę 18.00 mieszkańców ulic: Trasa Mazurska, Słodka, Piękna, Nowa, Piaskowa, Ekologiczna, Zgody, Wiejska, Deszczowa i Platynowa.
    • W niedzielę 24 stycznia na godz. 11:00 mieszkańców wsi Gleba. Serdecznie Wszystkich mieszkańców Gleby zapraszamy. na Mszę Św. do Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie na godz. 11:00.
    • W poniedziałek 25 stycznia na godzinę 15.00 mieszkańców wsi: Strzałki.
      Na godzinę 18.00 mieszkańców ulic: Sosnowa, Świerkowa, Brzozowa, Zawadzkiego, Mickiewicza, Spacerowa i Herberta.
  7. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Władysława Zera przeżyła lat 82 z ul. Sportowej i śp. Eugeniusz Prusaczyk przeżył lat 64 z Podgatki, pogrzeb jutro o godzinie 10.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.