IV Niedziela Zmartwychwstania 2021

25 Kwietnia 2021

IV Niedziela Zmartwychwstania – 25.04.2021 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, szczególnie spośród dziewcząt i chłopców naszej parafii.
  2. Ojciec święty Franciszek ogłosił radosną wiadomość dla nas. 12 września zostanie wyniesiony na ołtarze Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński oraz Róża Maria Czacka. Bardzo czekaliśmy na tę chwilę.
  3. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi nasz pan kościelny, pan Marek, któremu z tej okazji życzymy przede wszystkim zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień posługi w naszej parafii.
  4. W tym tygodniu odbędzie się druga część egzaminu młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i tak w poniedziałek o godzinie 16.00 klasa 8A, o 18.30 klasa 8B, we wtorek o godzinie 16.00 klasa 8C, o godzinie 18.30 klasa 8D, w czwartek o godzinie 16.00 młodzież ze szkół w Jazgarce, Chudku, Dylewie i Ostrołęce.
  5. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc maj, w polskiej tradycji miesiąc poświęcony czci Matki Bożej, tradycyjne nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30, zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, zachęcamy też do śpiewu litanii loretańskiej w rodzinach, szczególnie prosząc Maryję o przezwyciężenie przez ludzkość pandemii koronawirusa.
  6. W tym tygodniu również pierwsza sobota miesiąca o godzinie 6.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, następnie Msza Święta i zakończenie nabożeństwa.
  7. Konserwacja zabytków pozwoliła na przeprowadzenie pielęgnacji drzew wokół zabytkowego kościoła i zabytkowego ogrodzenia w Kadzidle i jak zapewne widzieliśmy w ubiegłym tygodniu została przeprowadzona ta pielęgnacja drzew polegająca na podcięciu gałęzi zagrażających bezpieczeństwu ludzi i ogrodzeniu.