IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02 maj 2013

1.      Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za udział w procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy tym, którzy brali czynny udział w przygotowaniu ołtarzy, chórowi, orkiestrze z Panem Józefem na czele, panu kościelnemu Jackowi, druhom i druhnom strażakom, policji w Kadzidle, niosącym feretrony i chorągwie, pocztom sztandarowym, dzieciom od sypania kwiatów i dzieciom komunijnym.

2.      Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza święta z procesją o godzinie 18.00. Ostatni Nieszpór w czwartek 6 czerwca o godzinie 17.00. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków ziół – serdecznie zapraszamy.

3.      Poświęcenie pól w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 19.30 w Piaseczni oraz w środę o godzinie 15.00 w Sulu.

4.      W dniach od 4 do 6 czerwca Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich zaprasza na warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody” do Zagrody Kurpiowskiej w godzinach od 8.00 do 16.00. W tym roku tematem przewodnim jest Strój Kurpiowski Puszczy Zielonej.

5.      We wtorek 4 czerwca Zespół Placówek Oświatowych obchodzi 10 rocznicę nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusz Bronakowskiego o godzinie 10.00.

6.      W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o godzinie 7.00, 8.30 i 18.00. Tego dnia tych, którzy uczestniczą we Mszy świętej nie obowiązuje post. Tego dnia również jest odpust w Lipnikach.

7.      W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00.

8.      Od chwili gdy zostałem proboszczem w naszej Parafii, Pan Jacek Suchecki, nasz kościelny, zrzekł się z dzierżawy cmentarza parafialnego. Długo zastanawiałem się nad jego decyzją, nie chciałem jej przyjąć, długo zwlekałem z odpowiedzią, jednak po jego naleganiach musiałem przejąć zarządzanie cmentarzem grzebalnym. W związku z tym parafia ponosi koszty związane z wywożeniem śmieci. Również w związku z tym wszelkie sprawy związane z cmentarzem proszę załatwiać w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy też, że cmentarz jest miejscem świętym, spoczywają tam nasi najbliżsi o których zawsze powinniśmy pamiętać w naszych modlitwach i troszczyć o to miejsce. Nie wypada na tym terenie palić papierosów i spożywać alkoholu. Jest to nasza wizytówka.

9.      Mama Izabeli Florek składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszek na leczenie jej chorej córki.

10.Bóg zapłać dla pana Stanisława Madrak z Golanki za prace przy sprzątaniu cmentarza grzebalnego.

11.Bóg zapłać za jedną ofiarę na komunikanty i jedną ofiarę na kościół.

12.W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na WSD w Łomży.