XXIII Niedziela Zwykła 2021

5 Września 2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05.09.2021 r.

1. Święto Narodzenia NMP popularnie zwane Matki Bożej Siewnej w środę 8 września. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.30 i o 18.00. Zachęcamy rolników do przyniesienia ziarna do poświęcenia na tegoroczne zasiewy.
  2. Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej 12 września 2021 w Warszawie, o godz. 12.00. Z tej racji zapraszamy do oglądania relacji z tego wydarzenia w mediach telewizyjnych.
  3. Odpust ku czci Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego w Dąbrówce w przyszłą niedzielę 12 września o godz. 13.00. Z naszej parafii o godz. 8.00, wyruszy piesza pielgrzymka. Zapraszamy.
  4. Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie w kościele .
  5. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczone będą dla rodzin Afganistańskich.
  6. Za tydzień w niedzielę ofiary składane do puszek, przeznaczone będą na KUL i inne cele edukacyjne diecezji.
  7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe Caritas będą wydawane w sobotę 11 września 2021 r. w godzinach od 8 do 14 w domu parafialnym. Żywność będzie wydawana jeszcze na stare zaświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle.
  8. Z przyczyn od nas niezależnych, przesunie się termin wykonania i poświęcenia ołtarza poświęconego Słudze Bożemu kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 19 września po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  10. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 26 września po Mszy Świętej o godzinie 17.00.
  11. Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.00 przy Kościele. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim synom o spotkaniu. Służba ministranta przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem.  Zapraszamy również chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pańskim. Zapisy u ks. Przemysława.
  12. Drogie dzieci, a szczególnie dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy was na spotkania scholii dziecięcej „ Promyczki Pana” , które będą odbywać się we wtorki i w czwartki o godz. 19.00, w Domu Parafialnym.
  13. Ks. Adam zaprasza młodzież na spotkania KSMu, które odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 19 w Domu Parafialnym.
  14.  Drogie dzieci i droga młodzieży zapraszamy bardzo serdecznie Was na spotkania Oazy w każdą środę. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę (8 września). o godz. 19.00  w Domu Parafialnym. Zapraszamy.
  15. Spotkania Wspólnoty Odnowy w Duch Świętym, będą odbywały się w poniedziałki po Mszy Świętej wieczorowej w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej odbędzie się w Kościele w ramach Mszy Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie odpowiedzialnych.
  16. Drodzy Parafianie, Kończymy prace budowlane związane z ogrodzeniem przykościelnym. Nasz wzrok kierujemy teraz, ku dzwonnicy cmentarnej i dzwonom, które tam się znajdują. To one żywych zwołują, zmarłych opłakują, bohaterów sławią, wszystkim przypominają o obowiązku względem Boga. Pragniemy nawiązać do pięknej tradycji, kiedy bicie dzwonów cmentarnych wpisywało się w nasze codzienne życie parafialne. Na spotkaniach Rady Parafialnej została podjęta decyzja o rozpoczęciu prac remontowych na dzwonnicy. Prace będą wykonane w dwóch etapach: I etap – prace obejmującą część górną, drewnianą dzwonnicy obejmujące między innymi odtworzenie żaluzji w elewacji oraz zabezpieczenie balkonów wraz z górnymi gzymsami przed destrukcyjnym działaniem wody. W wyniku zapytania cenowego, został wyłoniony, solidny i sprawdzony wykonawca, firma BORKOWSKI. Po zrealizowaniu tych prac przystąpimy do kolejnego etapu, który będzie obejmował prace w części parteru oraz naprawą i wymianą dzwonów. Ja ze swojej strony, dziękuję za każdą pomoc przy realizacji tego dzieła. Bóg zapłać.
  17. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła śp. Aleksandra Orzechowska lat 72, z Długiego Kątu.  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.