28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, zwaną kolędą.

26 grudnia 2021

Od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, zwaną kolędą. Pragniemy dzielić się radością spotkania, rozmawiać o radościach i smutkach. Połóżmy na stole Pismo św.  Prosimy aby dzieci przygotowały swoje zeszyty od religii czy też ćwiczenia do podpisu kapłana. Jak zwykle przy kolędzie składane są ofiary. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa ofiary składane przy tej okazji należy dzielić „na kolędę i na kościół”.  Dlatego prosimy by konkretnie zaznaczać  ile z danej ofiary  będzie przeznaczone „na kolędę” a ile „na kościół”. W roku 2022 planujemy wykonać gruntowny remont dzwonnicy na cmentarzu grzebalnym. Staramy się, aby dzwonnica została wpisana do rejestru zabytków. Czekamy na odpowiedź. Warto jest, gdyż pozwoli to ubiegać się o dofinansowanie remontu dzwonnicy. Mamy nadzieję, że nasze wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie przez instytucje, które mogą udzielić dofinansowania. Ile otrzymamy, a jaki procent wkładu własnego będziemy musieli włożyć dziś jeszcze nie wiemy. Będziemy starali się o jak największe dofinansowanie ze strony instytucji państwowych i samorządowych. Liczę, że najbliższe samorządy: powiatowy i gminny także udzielą nam wsparcia. Mówię to, abyśmy wszyscy czuli się współgospodarzami naszego kościoła i jego otoczenia i wiedzieli wszystko, co jest potrzebne i co jest planowane. To przecież nasz kościół.  Prace te są nieuniknione. Za każdą pomoc jesteśmy wdzięczni. Dziękuję już teraz za życzliwość, zrozumienie, jak również za te wszystkie ofiary które zostaną złożone.