III NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

23 STYCZNIA 2022

3 Niedziela Zwykła, 2022-01-23

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Zgodnie z obowiązującym  prawem podatnicy mogą przekazać 1 % swojego podatku dochodowego za rok 2021 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego na terenie Diecezji Łomżyńskiej na kościelną organizację pożytku publicznego, którą jest Caritas Bliźnim wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Informacje o nr KRS Caritas Bliźnim znajdziemy na stronie internetowej.

2.     Caritas Diecezji Łomżyńskiej informuje, że są organizowane zimowe kolonie dla dzieci. Termin dla chętnych z naszej parafii  jest wyznaczony od 5 do 12 lutego 2022 roku ( 8 dni). Wiek od 8 do 16 lat. Cena uczestnictwa jednego dziecka z ubezpieczeniem KRUS - 250 zł (+ zaświadczenie ) natomiast ZUS - 1100 zł. Więcej informacji u księży i p. Marty Szymańskiej.

3.     W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska w naszych rodzinach, zwana kolędą:

a) 24 stycznia 2022 (poniedziałek)

15.00 – ul.  Tatarska i ul. Witosa – 1 ksiądz., ul. Wieniawskiego i ul. Chopina – 1 ksiądz..,

ul. Kompozytorów, ul. Szymanowskiego, ul. Modrzejewskiej, i ul. Paderewskiego – 1 ksiądz.

b) 25 stycznia 2022 (wtorek)

15.00 – ul. Myśliwska, ul. Poziomkowa i ul. Psarskiego – 1 ksiądz.

ul. Kurpiowska – 2 księży

c) 26 stycznia 2022 (środa)

15.00 – ul. Partyzantów – 1 ksiądz. /ul. Dębowa i Zacisze – 1 ksiądz. /Trasa Mazurska (od ul. Piłsudskiego do stacji paliw) i ul. Handlowa 1 ksiądz.

Prosimy o pojazdy na godzinę 15.00. Dziękuję za złożone ofiary na Kościół i kolędę. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie, np. z racji pracy, które chciałyby zaprosić kapłana na kolędę mogą zgłosić się do ks. Proboszcza.

4.     Spotkania dla narzeczonych w formie nadzwyczajnej tzw. weekendowej, kierowane są do narzeczonych, którzy z różnych, ważnych przyczyn, nie mogą uczestniczyć w Spotkaniach dla narzeczonych w formie tygodniowej bądź w Studium Życia Rodzinnego. Obejmują one: dwa weekendy w odstępie dwutygodniowym (sobota i niedziela) oraz dwa spotkania indywidualne z doradcą życia rodzinnego w parafialnej poradni rodzinnej.

Terminy: 12 i 13 marca oraz 26 i 27 marca 2022, zgłoszenia u ks. Przemysława Sasinowskiego , więcej informacji na stronie parafii i na „Fejsbuku”

5.     Prosimy o zachowanie ostrożności, zasłaniając usta i nos maseczką.

6.     W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Kazimierz Gramadzki lat 77 z Golanki. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…

7.     Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji: W ostatnim czasie przestępcy finansowi wykorzystują coraz to nowe metody wyłudzania naszych oszczędności. Po dotychczasowych oszustwach na tzw. "wnuczka" czy "policjanta” nastał czas telefonicznego podszywania się, pod firmę lub instytucje w celu wyłudzenia poufnych informacji, danych logowania, danych karty kredytowej, konta bankowego lub używanych haseł. Policja prosi o ostrożność, gdy pojawia się podejrzenie, że może być to oszustwo.