IV NIEDZIELA ZYWKŁA 2022

30 stycznia 2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2022

1.     Od 1 lutego przywracamy Mszę Św. o godz. 17:00 w dni powszednie.

2.     W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.00 w Glebie o 11.00 i 17.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie świeć – Gromnic. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji: Sióstr Benedyktynek w Łomży i Sióstr Kapucynek w Wykrocie.

3.     2 lutego kończą się 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Uroczyste zawierzenie odbędzie się na Mszy Św. o godz. 17.00.

4.     W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na pół godziny przede Mszami Świętymi. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

5.     W tym tygodniu w czwartek 3 lutego w liturgii wspomnienie św. Błażeja, patrona osób pracujących głosem, błogosławieństwo św. Błażeja po Mszach świętych, a w sobotę  wspomnienie św. Agaty, poświęcenie chleba św. Agaty po Mszy świętej.

6.     Droga młodzieży przygotowująca się do bierzmowania, najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się w trzecią niedziele miesiąca 20 lutego. Serdeczna prośba o przygotowanie się do egzaminów w marcu których terminy, będą wyznaczone na stronie parafialnej. Proszę również o wybranie imienia do bierzmowania i świadka do bierzmowania.

7.     Za tydzień po Mszy św. o godzinie 17.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia.

8.     W 2023 roku obchodzić będziemy 80. rocznicę Krwawej Niedzieli – kulminacji fali mordów ukraińskich szowinistów na Polakach. Z tej okazji powstał specjalny apel skierowany m.in. do Prezydenta Warszawy oraz Dyrektora Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie o zbudowanie miejsca pamięci ofiar Zbrodni Wołyńskiej na Powązkach Wojskowych. Dołącz do apelu – ofiary Zbrodni Wołyńskiej zasługują na upamiętnienie na Powązkach! Podpisy pod petycją będzie można złożyć wychodząc z kościoła u wyznaczonych osób!

9.     Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz trędowatych.

10. Caritas Diecezji Łomżyńskiej informuje, że są organizowane zimowe kolonie dla dzieci od 5 do 12 lutego 2022 roku ( 8 dni). Wiek od 8 do 16 lat. Cena uczestnictwa jednego dziecka z ubezpieczeniem KRUS - 250 zł (+ zaświadczenie ) natomiast ZUS - 1100 zł. Więcej informacji u księży i p. Marty Szymańskiej.

11. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny w rodzinach naszej parafii tzw. kolędę. Z ogromną wdzięcznością i z wielką radością w imieniu swoim jako Proboszcz wraz z  Księżmi Wikariuszami wyrażam podziękowanie wszystkim parafianom za serdeczne i gościnne przyjęcie nas do swoich domów podczas kolędy, podejmowanie posiłkiem, często kawą lub herbatą. Dziękuję za wspólną modlitwę rodzinną i za rozmowy. Dziękuję za złożone ofiary zarówno na kościół jak też i na kolędę.

12.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności, śp. Kazimierz Abramczyk lat 79 ul. Kurpiowska; Agnieszka Kaczyńska lat 67 z Ostrołęki nasza parafianka wcześniej z ul. Lokalnej.   Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…