I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06 marca 2022

I Niedziela Wielkiego Postu - 2022.03.06

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Rozpoczęliśmy święty okres Wielkiego Postu, niech będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 16.30; Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godzinie 9.30. Zachęcamy też do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w naszych rodzinach i we wioskach.

2.Dziękuję bardzo serdecznie siostrze Cecylii za przygotowanie pięknej dekoracji na Wielki Post przy głównym ołtarzu.

3.We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4.Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach, ofiary zbierane do puszek  przed kościołem będą przeznaczone na misje.

5.Za tydzień w niedziele po Mszy świętej o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

6.Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie Kościoła.

7.Zapraszamy na weekendowe rekolekcje Kurs Nowe Życie. Termin 18-20.03.2022 r, miejsce Dom Parafialny. Zapisy u księdza Adama Tomaszewskiego.

8.Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w dniach 10-11-12- marca o godz. 17.00. Rekolekcje będzie głosił diecezjalny moderator Domowego Kościoła, Ks. Łukasz Andrzejczyk. Usłyszymy świadectwa małżeństw czerpiących siłę z Łaski Bożej. Przeżyjemy Adorację Najświętszego Sakramentu modląc się o miłość w małżeństwie i rodzinie.

9.Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego tak jak co roku.

10.Na prośbę księdza biskupa Janusza Stepnowskiego skarbonę  na końcu ławek, zmieniamy na „Jałmużnę Wielkopostną” pomoc materialną uchodźcom.

11.Dziś po Mszy św. o godzinie 17.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia.

13.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Czesław Nasiadka lat 84 z Jeglijowca, Jan Duszak lat 68 z ul. Kurpiowskej, Przemysław Łęgowski lat 31 z Jeglijowca, Józef Mróz lat 90 z ul. Sportowej pogrzeb jutro o godz. 10.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…