NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17 kwietnia 2022

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie Grobu i Ciemnicy Bóg zapłać.

2. Mieszkańcom wiosek i Kadzidła dziękuje bardzo gorąco i serdecznie za trwanie na adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie w wyznaczonych dla siebie godzinach.

3. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia jutro w drugi dzień świąt przed Mszą św. o godz. 9:30, w następne dni wtorek, środę i aż do soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.

4. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i o 11.00 w Glebie.

5. Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: chórowi z Panem Józefem na czele, druhnom i druhom strażakom, harcerzom, ministrantom i tym, którzy przybyli w strojach ludowych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, harcerzom, całej asyście procesyjnej,  niosącym chorągwie i feretrony. Dziękuję wszystkim.

6. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30; 9.30; 12.00 i 17.00 tak jak w niedzielę. Taca przeznaczona na KUL i  inne cele edukacyjne diecezji.

7. W niedzielę 24.04.2022 Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. o godz. 11.00. Zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

8. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej można spożywać pokarmy mięsne.

9. Zapraszamy dzieci od klasy III szkoły podstawowej do klasy VIII, na Kolonie letnie w dniach 11 - 17 lipca 2022 r. w Białym Dunajcu. W programie m.in.: wyjścia w góry, spływ tratwami Dunajcem, zwiedzanie Zakopanego i Krakowa i wiele innych atrakcji.  Koszt całkowity 950 zł (obejmuje wyżywienie, transport, ubezpieczenie, bilety wstępu, i inne) . Zapisy u ks. Przemysława Sasinowskiego (669-497-915). Więcej informacji na fejsbuku i stronie parafialnej.

10. Za tydzień 24 kwietnia na Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

11. Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas Ksiądz Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Wójt Gminy pan Dariusz Łukaszewski i przewodnicząca  Rady Gminy Kadzidło pani Barbara Bączek, Starosta pan Stanisław Kubeł, Posłowie i senatorowie na Sejm pan Arkadiusz Czartoryski i Krzysztof Tchórzewski oraz pan Robert Mamontow, przełożona prowincji naszych sióstr Służek, dyrektorzy naszych Szkół – Zespołu Szkół Powiatowych,  Szkoły Podstawowej z Kadzidła, z Jazgarki, z Gleby, Dyrektor Kształcenia zawodowego i  ustawicznego w Ostrołęce,  Dyrektor Biblioteki, Dyrektor Gospodarki Komunalnej pan Adam Białobrzeski, Dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, pielgrzymi z Giżycka i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.

12. Życzenia ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego: NA WIELKANOC 2022 roku.

Umiłowani Bracia i Siostry, Prawda o Zmartwychwstaniu od dwóch tysięcy lat niezmiennie zadziwia świat i jest źródłem nadziei dla tych, którzy wierzą w Chrystusa. Obecnie, kiedy wojna toczy się za wschodnią granicą naszej Ojczyzny, przepełnione nadzieją orędzie wielkanocne staje się szczególnym źródłem umocnienia i pocieszenia. Niech ta nadzieja towarzyszy nam podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech przezwycięży smutek i lęk. Niech przyniesie pokój i oddali szaleństwo wojny. Niech sprawi, że na świecie zapanuje zgoda, miłość i radość.

Wraz z Biskupem Tadeuszem życzymy Wam - umiłowani Diecezjanie i drodzy Goście - błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz odwagi i siły potrzebnej do budowania Królestwa Chrystusowego na ziemi. Serdeczną życzliwością i pamięcią w modlitwie obejmujemy naszych Braci i Siostry z Ukrainy, którzy na terenie naszej diecezji znaleźli schronienie i pomoc. Niech wszystkim Zmartwychwstały Pan błogosławi.                                      Wasz Biskup + Janusz Stepnowski.

13. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Wasz Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim kochanym Parafianom i drogim Gościom. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.