XII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

19 czerwca 2022

12 Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconemu czci Serca Pana Jezusa, litania do Seca Pana Jezusa w naszej parafii w dni powszednie o po Mszy Świętej wieczorowej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30.

2. Dzień Ojca w czwartek 23 czerwca. Ojcom naszej parafii składamy już dziś  najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za ojcowską miłość, ciężką pracę i delikatność. Zmarłych Ojców polecamy natomiast miłosierdziu Bożemu.

3. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela w czwartek 23 czerwca oraz Ostatni Nieszpór. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 z Błogosławieństwem dzieci, poświęcenie wianków.

4. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego, Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie 8.00 serdecznie też dziękujemy z tej racji wszystkim nauczycielom i pedagogom za trud nauki młodego pokolenia, szczególnie dziękuję katechetom za lekcje religii, gdzie dzieci jeszcze bliżej poznawały Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkie dzieci, aby okres wakacji rozpoczęły od spowiedzi świętej.

5. Dziękujemy panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za udostępnienie autokaru dla młodzieży na wyjazd na Festiwal Młodzieży do Płonki Kościelnej.

6. Ofiary składane dziś do puszek przed kościołem, będą przekazane na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary na potrzeby naszej parafii: Państwo Eugeniusz i Hanna Kamińscy z ul. Strzelców Kurpiowskich 200

8. Dziś na Mszy Świętej  o godz.12.00 Wesele Kuprśowskie, a po nim dalsze uroczystości w Zagrodzie Kurpiowskiej.

9. W dniu 27 czerwca 2022 roku, uroczyste świętowanie Złotych Godów. Msza Święta o godz. 9.00 w intencji Jubilatów.

10. Serdecznie zapraszamy na XXIII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Łomżyńskiej w Intencji Trzeźwości Narodu, z Ostrołęki do Niepokalanowa w dniach 5-11 lipca. Zapraszamy. Więcej szczegółów na Fejsbuku oraz na Tablicy ogłoszeń przy Kościele

11. 38 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyruszy w trasę w dniach 1-14 sierpnia 2022 roku. Zachęcamy wszystkich, szczególnie młodych ludzi do uczestnictwa w pielgrzymce, na Jasno Górę aby, już powoli zaplanować sobie czas w dniach 1-14 sierpnia, aby podziękować Bogu za życie i otrzymane łaski.

12. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: śp. Henryka Aptacego lat 76  z Siarczej Łąki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu…