XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

25 września 2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.09.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W niedziele 11 września w Sanktuarium Bł. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli odbyły się dożynki diecezjalne, dziękuję delegacji  która z wieńcem dożynkowym reprezentowała naszą Parafie na  dożynkach. Panu Pawłowi Jaksina dziękuje, że zawiózł swoim samochodem. Niech Wam Pan Bóg błogosławi.

3. W piątek 30 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji generała Aleksandra Krzyżanowskiego ps. „Wilk” byłego patrona Publicznego Gimnazjum w Kadzidle zamordowanego 29 września 1951 roku przez komunistów.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w rodzinach i wioskach. W dni powszednie różaniec po Mszy Świętej o godz. 17:00, w niedzielę i święta po Mszy Św. o godzinie 9:30.

5. W tym tygodniu 1 października Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo Pierwszej Soboty rano o 6.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00  Msza św. i różaniec.

6. Za tydzień ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone będą na Caritas.

7. Ksiądz Rektor naszego Seminarium Duchownego w Łomży zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w utrzymaniu Seminarium. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiórki. Bóg zapłać.

8. Planujemy pielgrzymkę autokarową na 30 września do Augustowa, Studzienicznej, Sejn i na Wigry. Rejs z Augustowa do Studzienicznej. Koszt 200 zł.

9. Wznawiamy w naszej parafii WIECZORY UWIELBIENIA, na które zapraszamy w każdą pierwszą niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy w niedzielę 2 października  na Mszę o godz. 17.00, a po Mszy wspólne uwielbienie Pana Boga.

10. Drodzy lektorzy Słowa Bożego, jest do odbioru w Zakrystii harmonogram czytań na miesiąc październik. Zapraszamy.

11. Parafialny Zespół Caritas informuje, ze dary żywnościowe dla osób, które złożyły zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle będą wydawane w sobotę 1 października 2022 w godzinach od 8.00 do 14.00 w Domu Parafialnym w Kadzidle. Zapraszamy.

12. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

13. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

14. W sobotę 1 października w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.