XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

02 października 2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1. We wtorek przypada święto św. Franciszka z Asyżu, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działającego przy naszej parafii, zachęcamy do wstępowania w jego szeregi, by uświęcać się duchowością franciszkańską w życiu codziennym.  Spotkanie modlitewne w Kościele o 16.15.

2. W czwartek 6 października I czwartek miesiąca. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godzinie 17.00. różaniec i Msza Święta.

3. W piątek 7 października wspomnienie w liturgii kościoła Matki Bożej Różańcowej, zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.  Tego dnia przypada I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 17.00 o godz. 15.00 Msza Święta w kaplicy w Glebie. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 8.30. Najświętszy Sakrament adoruje Rodzina Franciszkańska. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja.  O godz. 17.00 różaniec, a po nim  Msza Święta. Kto nie może dotrzeć na różaniec do kościoła to zachęcamy do jego odmawiania na wioskach czy w naszych rodzinach.

4. Dziękujemy siostrze Cecylii za przygotowanie dekoracji różańcowej na miesiąc październik w naszym kościele.

5. Za tydzień w niedzielę 9 października będziemy obchodzili Niedzielę Papieską. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek przed kościołem na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej lecz utalentowanej młodzieży.

6. Za tydzień 9 października po Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się  przyjęcie profesji przez 6 nowicjuszek do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.  Po Mszy Świętej spotkanie  w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane.

7. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać za te ofiary.

8. Pan Organista zaprasza nowe osoby do Chóru Parafialnego i Orkiestry Parafialnej. Spotkania będą odbywały się w każdy piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

9. Zapraszamy dzieci do 12 roku życia na spotkania Oazy w każdą środę. Oprócz rozważania Słowa Bożego, są również integracje i zabawy. Spotkanie odbywają się od razu po Mszy Świętej o godz. 17.00  w Domu Parafialnym.

10. Powoli rozpoczynamy sprzątanie na grobach naszych bliskich na cmentarzu grzebalnym. Mamy serdeczną prośbę, aby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce obok kontenerów. Nie wrzucajmy również dużych, plastikowych wieńców, ale składajmy je obok, gruz zabieramy ze sobą. Do kontenerów natomiast wrzucajmy szkło i pojedyncze śmieci.

13. Zapraszamy dziś na Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia, po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Majewski lat 72 z Podtatarza, Aleksandra Brzozowa lat 83 z Todzi, śp. Kazimierz Giers lat 68 z ul. Chopina, Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…