IV NIEDZIELA ADWENTU 2022

18 grudnia 2022

IV  NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W sobotę, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech będzie swoistym nabożeństwem przeżytym w rodzinie. Na stole niech zapłonie świeca wigilijna. Chociaż odrobinę sianka włóżmy pod obrus. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy, nie podając również alkoholu. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Obdarujmy się drobnymi, skromnymi prezentami. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

2. Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można zgłosić się do Pana Organisty lub Kancelarii Parafialnej. Przy tej okazji Pan Organista bardzo serdecznie dziękuje za życzliwe przyjęcie w trakcie roznoszenia poświęconego opłatka, gościnność, wyrozumiałość i złożone ofiary. Pan Organista składa serdeczne Bóg zapłać i życzy Wesołych Świąt, radosnego śpiewu kolęd i szczęśliwego spokojnego całego 2023 roku.

3. Parafialny Zespół Caritas informuję, że dnia 21 grudnia w Domu Parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla osób starszych, chorych i znajdujących się w potrzebie. Zapraszamy.

4. Msze św. w Wigilię w sobotę rano o godz. 7.00 i 7.30.

5. Pasterka o godz. 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy.

6. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.

7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

8. Od Wigilii odwołujemy Msze Święte wieczorne w dni powszednie o godzinie 17.00 do końca stycznia.

9. Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia 28 grudnia rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Więcej informacji za tydzień.

10.  Przy wyjściu z Kościoła (od ministrantów) albo w zakrystii jest możliwość nabycia kalendarza parafialnego na rok 2023. Koszt kalendarza - 10 zł.

11. Drogie dzieci, przypominamy o konkursie adwentowym, który polega na wykonaniu dekoracji choinkowej. Należy wykonać dekorację na choinkę, którą trzeba PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM, a następnie powiesić na choince w Kościele. Trzy wylosowane dekoracje będą nagrodzone nagrodami, a pozostałe upominkami.

12. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła: śp. Jolanta Bastkowska lat 59 z Trasy Mazurskiej, pogrzeb jutro o godz. 12.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…