XX niedziela zwykła

18 sier 2013

XX niedziela zwykła 18. 08. 2013 r.

1.      Planujemy pielgrzymkę na wtorek do Sokółki i Świętej Wody. Chętnych zachęcamy dziś do zapisywania się.

2.      W każdą środę wieczorem w naszym kościele przed cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest odprawiana Nieustająca Nowenna. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie oraz składania osobistych próśb i podziękowań.

3.      Widzę, że wiele osób przy uroczystości pogrzebowej zamiast kwiatów zamawia Mszę świętą. Jest to piękny wyraz miłości oraz najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować zmarłemu i być w solidarności z pogrążoną w żałobie rodziną. Zachęcam z całego serca do takiej praktyki.

4.      Ponawiam prośbę o nie wrzucanie do pojemników na śmieci na cmentarzu trawy, liści itp. a składnie ich obok kontenerów. Plastiki np. butelki, folia itp., jeśli można prosić, wrzucajmy do murowanego boksu przy bramie. Resztę śmieci starajmy się wrzuć do kontenerów bo stamtąd łatwiej jest je wywieźć.

5.      Dobiegają końca prace przy parkingu. Mamy nadzieję, że parking zostanie oddany do naszego użytku w tym tygodniu.

6.      Do wieczności z naszej rodziny parafialnej w ostatnim tygodniu odszedł Stanisław Kosiński z Kadzidła, lat 87.