IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

29 stycznia 2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

1.     Od 1 lutego przywracamy Mszę Św. o godz. 17:00 w dni powszednie.

2.     W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.00 i 17.00 w Glebie o 11.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie świeć – Gromnic. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji: Sióstr Benedyktynek w Łomży i Sióstr Kapucynek w Wykrocie.

3.     2 lutego kończą się 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Uroczyste zawierzenie odbędzie się 2 lutego na  Mszy Św. o godz. 17.00. Osoby przeżywające rekolekcje proszone są o zgłoszenie się dziś po Mszy św. do zakrystii.

4.     W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszami Świętymi. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

5.     W tym tygodniu w piątek 3 lutego w liturgii wspomnienie św. Błażeja, patrona osób pracujących głosem, błogosławieństwo św. Błażeja po Mszach świętych, a w niedzielę 5 lutego wspomnienie św. Agaty, poświęcenie chleba św. Agaty po każdej Mszy świętej.

6.     W niedziele za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 WIECZÓR UWIELBIENIA i UZDROWIENIA, zapraszamy.

7.     Zapraszamy do odbioru w zakrystii przez Lektorów Słowa Bożego harmonogramu czytań Słowa Bożego na miesiąc luty.

8.     Za tydzień w niedziele zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz trędowatych.

9.     Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny w rodzinach naszej parafii tzw. kolędę. Z ogromną wdzięcznością i z wielką radością w imieniu swoim jako Proboszcz wraz z  Księżmi Wikariuszami wyrażam podziękowanie wszystkim parafianom za serdeczne i gościnne przyjęcie nas do swoich domów podczas kolędy, podejmowanie posiłkiem, często kawą lub herbatą. Dziękuję za wspólną modlitwę rodzinną i za rozmowy. Dziękuję za złożone ofiary zarówno na kościół jak też i na kolędę. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie, np. z racji pracy, które chciałyby zaprosić kapłana na kolędę mogą zgłosić się do księży.

10. 2 lutego jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych będzie obchodziła s. Irena Zaborowska, ze Zgromadzenia Służek NMP Niepokalanej.  Dziękujemy Bogu za dar s. Ireny, za jej życie i oddanie Bogu i bliźnim, dziękujemy Bogu za dary, jakimi obdarzył naszą siostrę. Niech każdy przeżyty dzień jej konsekracji będzie pięknym kwiatem przed Bożym tronem.

11.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności, śp. Zofia Seroka lat 63 z Siarczej Łąki, pogrzeb jutro o godz. 10.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…