NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 2023

06 czerwca 2023

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 04.06.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na świątynię Opatrzności Bożej, w Warszawie, która jest wotum wdzięczności narodu polskiego za wolność i niepodległość Polski oraz za pontyfikat św. Jana Pawła II.

3. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte o godzinie 7.30; 9.30; 11.00 i o 17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godzinie 11.00. Trasa procesji tradycyjnie ulicami: Sportową, Bema, 1-go Maja i Kościuszki.  Bardzo serdecznie proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy Grocie Matki Bożej – przygotowują Kółka Różańcowe z ul. Kościuszki, Sportowej i Ogrodowej. Drugi ołtarz przy pomniku Szwedzkim – przygotowują Siostry zakonne, katecheci i Wspólnota Nowe Życie. Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja – przygotowują mieszkańcy ulicy Kurpiowskiej i Kółko Różańcowe z ul. Kurpiowskiej. Czwarty ołtarz przy posesji państwa Białobrzewskich na ul. Kościuszki – przygotowują mieszkańcy Tatar. Mieszkańców Piaseczni prosimy o przywiezienie brzózek do ołtarzy. Udekorujmy nasze domy. Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, niosących w procesji feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych. Są jeszcze wolne chorągwie i feretrony, które mogłyby być niesione w procesji. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii nawet dzisiaj w celu ustalenia szczegółów.

4. W Uroczystość Bożego Ciała za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Od piątku 9 czerwca oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła po Mszy Św. wieczornej połączona z nabożeństwem czerwcowym.

6. Ks. Biskup Janusz Stepnowski w piątek 9 czerwca udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

7. Lektorów, którzy posługują w parafii zapraszamy na wieczorny czas skupienia, który odbędzie się 9 czerwca (w piątek), rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00 w parafii w Kadzidle, po Mszy Świętej konferencja oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji u ks. Przemysława.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu świeckich w kościele.

9. Zapraszamy dziś po Mszy Świętej o godz. 17.00, na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

10. Poświęcenie pól w tym tygodniu: Gleba dziś 4 czerwca o godz. 11.00;  Kuczyńskie, Jazgarka i Krobia w poniedziałek 5 czerwca o godz. 19.00; Piasecznia i Strzałki  we wtorek 6 czerwca o godz. 19.00; Golanka i Grale w piątek 9 czerwca o godz. 19.00; Brzozówka, Jeglijowiec i Rososz poniedziałek 12 czerwca o godz. 19.00;

11. W dniach od 28-30 lipca pani Agnieszka Oleśkiewicz organizuje pielgrzymkę do: Wrocławia, Wałbrzycha i Karpacza. Serdecznie zapraszam do zapisów i więcej informacji pod nr. 796 578 054.

12. Nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Sanktuarium w Kodniu 5 - 6 lipca. Można się już zapisywać.

13. Nasza parafia organizuje wyjazd na 13 Festiwal Młodych do sanktuarium „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca, szczególnie zachęcamy do tego wyjazdu młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Więcej informacji i zapisy w zakrystii, u ks. Przemysława.

14. Caritas Diecezji Łomżyńskiej  zaprasza dzieci i młodzież w  wieku od 8 do 16 lat na kolonie  pt. POLIGON ZDROWIA 2023. Kolonie dla naszego dekanatu odbędą się w terminie 18 - 26 sierpnia 2023 r. w Ptakach koło Nowogrodu. Cena wyjazdu: ubezpieczenie KRUS 300 zł  + zaświadczenie,  ZUS 1200 zł.  Zapisy oraz więcej informacji u p. Marty. Można się już zapisywać.

15. W czasie ślubu, nie wolno strzelać konfetti na terenie przykościelnym.

16. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Sobiech lat 68 z  ul. Kurpiowskiej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…