XI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

18 czerwca 2023

Ogłoszenia duszpasterskie -  11 Niedziela Zwykła 18.06.2023 r.

1. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconemu czci Serca Pana Jezusa, litania do Serca Pana Jezusa w naszej parafii w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.30.

2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 Wesele Kuprśowskie, a po nim dalsze uroczystości w Zagrodzie Kurpiowskiej.

3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Zmarłych Ojców polecamy natomiast miłosierdziu Bożemu.

4. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela w sobotę 24 czerwca.

5. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego, Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie 8.00 serdecznie też dziękujemy z tej racji wszystkim nauczycielom i pedagogom za trud nauki młodego pokolenia, szczególnie dziękuję katechetom za lekcje religii, gdzie dzieci jeszcze bliżej poznawały Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkie dzieci, aby okres wakacji rozpoczęły od spowiedzi świętej. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

6. Dziękujemy panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za sfinansowanie autokaru dla młodzieży na wyjazd na Festiwal Młodzieży do Płonki Kościelnej.

7. Ofiary składane dziś do puszek przed kościołem, będą przekazane na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

8. Nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej                             w dn. 8 - 10 sierpnia. 3 dni 650. Można się  zapisywać. Pielgrzymka do Kodnia odwołana.

9. Zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje w drodze w ramach pielgrzymki Medjugorie z pobytem nad morzem adriatyckim w dniach 03 – 12 lipca 2023. Zostało kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zapisy u Ks. Przemysława Sasinowskiego.

10. W dniach od 28-30 lipca pani Agnieszka Oleśkiewicz organizuje pielgrzymkę do: Wrocławia, Wałbrzycha i Karpacza. Serdecznie zapraszam do zapisów i więcej informacji pod nr. 796 578 054.

11. Wspólnota Domowego Kościoła organizuje ognisko 24 czerwca o godzinie 19.00. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby przyjść na spotkanie lub dołączyć do wspólnoty DK. Tak jak na wszystkie spotkania wspólnotowe przynosimy przysłowiowy poczęstunek dla siebie i dla brata. Ognisko odbędzie się na placu za plebanią. Zapraszamy.

12. W tym tygodniu wznowiono prace na dzwonnicy cmentarnej, związane  ze zmianą dachu. Dzwony zostały wniesione na dzwonnice i w najbliższym czasie zostaną zawieszone i uruchomione.

13. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Łaszczych lat 57 z ul. Żołnierzy Września, Ireneusz Rydel lat 47 z ul. Kurpiowskiej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…