VI NIEDZIELA ZWYKŁA 2024

11 luty 2024

VI Niedziela Zwykła 11. 02. 2024 (Ogłoszenia duszpasterskie)

1. Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej, dziś po Mszy Świętej o godzinie 9.30.

2. Od dziś przez Środę  Popielcową  do I niedzieli Wielkiego Postu trwa tydzień modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”.

3. Dziś, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych 16 marca, a w niedzielę 11 lutego po Mszy św. o godz. 9. 30 udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem (tzw. Lourdes).

4. Ofiary zbierane na tacę za tydzień w niedzielę będą przeznaczone na cele parafialne.

5. Zachęcamy chętnych małżonków do wspólnoty Domowego Kościoła. Są to spotkania z kapłanem i małżonkami raz w miesiącu, gdzie pogłębia się swoją wiarę. Więcej informacji u kapłanów.

6. 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 7:00, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o godzinie 11.00. W czasie każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone również co do ilości. Zachęcamy w Wielkim Poście do takich uczynków podjętych w duchu pokuty i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów czy też zażywania narkotyków. Ściszmy muzykę. Pomyślmy o tych , którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol i narkotyki.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątki Wielkiego Postu o godzinie 16.30, natomiast Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Zachęcamy też do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale w naszych rodzinach i we wioskach.

8. SOLIDARNOŚĆ Z OFIARAMI WOJNY NA UKRAINIE - zbiórka pieniężna do puszek w Środę Popielcową - 14 lutego br.

9. Drodzy rodzice, dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, za tydzień 18.02.2024 odbędzie się spotkanie organizacyjne po Mszy Św. o godz. 12.00.

10. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy by 1,5 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne. Numer KRS Caritas możemy znaleźć na stronie internetowej w ogłoszeniach. (Numer KRS Caritas 0000269678)

11. Jałmużna Wielkopostna 2024 - Dołącz do akcji Caritas Diecezji Łomżyńskiej! Twoja mała ofiara może sprawić dużą różnicę dla osób starszych w trudnej sytuacji życiowej. Pomóż miłością bliźniego poprzez dar materialny, wsparcie duchowe lub poświęcony czas. Skarbona na jałmużnę wielkopostną stoi na końcu nawy głównej. Bóg zapłać za Twoją dobroć, a codzienna modlitwa jest obietnicą wdzięczności. Ofiarodawcom zapewniamy Msze Święte w intencji pomocy najbardziej potrzebującym. Błogosławię Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński.

12. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli:  śp. Karolina Golan lat 26 z Piaseczni; śp. Czesław Dawid lat 90 z Jeglijowca. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…