I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

18 luty 2024

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczęliśmy święty okres Wielkiego Postu, niech będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 16.30; Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godzinie 9.30. Zachęcamy też do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w naszych rodzinach i we wioskach. W najbliższą środę o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w Klimkach.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. Najbliższa niedziela, 25 lutego, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach, ofiary zbierane do puszek  przed kościołem będą przeznaczone na misje.

5. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego tak jak co roku.

6. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy by 1,5 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne. Numer KRS Caritas możemy znaleźć na stronie internetowej w ogłoszeniach. (Numer KRS Caritas 0000269678).

7. Jałmużna Wielkopostna 2024 - Dołącz do akcji Caritas Diecezji Łomżyńskiej! Skarbona na jałmużnę wielkopostną stoi na końcu nawy głównej. Bóg zapłać.

8. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Leon Pietkiewicz lat 68 z ul. Armii Krajowej, pogrzeb jutro o godz. 9.30.  Polećmy go  miłosierdziu Bożemu…