III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

03 marca 2024

III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024 (Ogłoszenia duszpasterskie)

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu, nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 16.30 i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Zachęcamy też do odprawiania tych nabożeństw w naszych rodzinach i wioskach. Przypominam również, że za udział w rekolekcjach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa w poniedziałek w Strzałkach godz. 19.00, we wtorek Kierzek o godz. 19.00, w środę Brzozówka o godz. 19.00.

2. W Wielkim Poście Kościół zachęcamy do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni do skarbony na końcu nawy głównej możemy złożyć ofiarę „Jałmużnę Wielkopostną”. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

3. W czwartek 7 marca pierwszy czwartek miesiąca Wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą wieczorną o godz.17.00.

4. Drodzy kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania oraz rodzice;  6 kwietnia, o godz. 11.00 w Domu Parafialnym, odbędzie sprawdzenie swojej wiedzy o wierze katolickiej oraz przyswojenia modlitw wymienionych w indeksie bierzmowanego. Pamiętajcie, że solidna znajomość treści jest kluczowa dla pełnego zrozumienia i uczestnictwa w tym ważnym sakramencie. Powodzenia w przygotowaniach! Kandydat do bierzmowania powinien być w obecności jednego rodzica lub opiekuna.

5. Zapraszamy w każdy I czwartek miesiąca wszystkich chętnych i członków wspólnoty naszej parafii na Mszę Świętą Wspólnotową o godz. 19.00, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w piątek i sobotę 8 i 9 marca 2024 w sklepach na terenie Kadzidła odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności Caritas. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii.

8. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy by 1,5 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne. Numer KRS Caritas ( 0000269678 ) możemy znaleźć na stronie internetowej w ogłoszeniach.

9. Można już zgłaszać w zakrystii chorych do spowiedzi wielkopostnej, których nie można dowieść do kościoła.

10. W piątek rozpoczęliśmy – marzec – miesiąc, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Dlatego został odsłonięty w kaplicy Miłosierdzia obraz św. Józefa. (po lewej stronie)

11. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego tak jak co roku.