IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

10 marca 2024

IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024 (Ogłoszenia duszpasterskie)

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Laetare. W tym dniu kapłan może ubrać ornat koloru różowego. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą, który oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje  wielkopostne. Program rekolekcji przedstawia się następująco:

a) 13 marca– środa – Droga Krzyżowa dla szkół

godzina 10.00 – Zespół Szkół Powiatowych oraz Zespołu Placówek Oświatowych z Kadzidła. Początek od Kaplicy Dylewskiej, ul. Leśna, Parkowa, Ks. Mieszki i Sportowa. Zakończenie przy Grocie Matki Bożej.

b) 14 marca – czwartek – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:

7.00 – dla starszych

9.30 – dla dzieci z terenu całej parafii i młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych oraz Zespołu Placówek Oświatowych z Kadzidła

12.00 – dla wszystkich

18.00 – dla wszystkich

c) 15 – marca –piątek - Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:

7.00 – dla starszych

12.00 – dla wszystkich

18.00 - dla wszystkich

19.00 – Droga Krzyżowa ulicami Kadzidła

d) 16 – marca - sobota – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:

7.00 – dla wszystkich

9.30 - dla dzieci z terenu całej parafii i młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych oraz Zespołu Placówek Oświatowych z Kadzidła

12.00 – dla wszystkich a szczególnie dla osób chorych i starszych, których można przywieźć do Kościoła. Udzielony zostanie sakrament Namaszczenia chorych

15.00 Msza św. rekolekcyjna w Glebie

18.00 – dla wszystkich

Zakończenie rekolekcji w Niedzielę 17 marca. Przychodzimy całymi rodzinami i przyjmujemy Komunię Świętą generalną. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 9.30. Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi Ks. Jan Faron. Drodzy parafianie zapraszamy do jak najowocniejszego przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji oraz do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania w czwartek, w piątek i w sobotę. Skorzystajmy tego wielkiego daru miłosierdzia, jaki pozostawił nam Chrystus w sakramencie pokuty. Życzę, byśmy wszyscy poczuli w swoim sercu radość i pokój, które daje Zbawiciel.

3. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw wielkopostnych w naszych rodzinach i wioskach. Droga Krzyżowa we wtorek 12 marca w Krobi godz. 14.00.

4. W piątek 22 marca odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Ostrołęki parafii Zbawiciela Świata do Kadzidła 40 km i parafii Łyse. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl.

5. W środę, 13 marca, przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

6. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni do skarbony na końcu ławek możemy złożyć ofiarę „Jałmużnę Wielkopostną”. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

7. Można już zgłaszać w zakrystii chorych do spowiedzi wielkopostnej, których nie można dowieść do kościoła.

8. W najbliższych dniach zakończy się nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego na Podgadce, później obraz zostanie przekazany dla mieszkańców Kadzidła Kolonia Szwed tak jak przebiega kolęda.

9. ZAPROSZENIE Konferencji Episkopatu Polski DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowenną „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennę, także po każdej Mszy św. Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np.  Modlitwa za Ojczyznę (Ks. Piotra Skargi)

10. W ubiegłym tygodniu  z naszej rodziny parafialnej  odeszli do wieczności: śp. Stanisław Bakuła lat 64 z ul. Polnej; śp. Stanisława Prusaczyk lat 94 z Jazgarki. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu