XXXIII Niedziela zwykła

17 lis 2013

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.11.2013

1.      Dziś zbiórka do puszek dla ofiar kataklizmu, którego doświadczyli mieszkańcy Filipin. Na pewno oglądaliśmy w telewizji, jakich ogromnych zniszczeń dokonał ten tajfun. Nasz ks. Bp Janusz zwraca się do wszystkich diecezjan, a więc i do nas o pomoc i otwartość serca.

2.      22 listopada w piątek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki sakralnej. Dzień później 23 listopada w sobotę o godz. 17:00 Msza Św. w intencji chórzystów i orkiestry parafialnej. Zapraszamy  serdecznie wszystkich chórzystów i członków orkiestry parafialnej na spotkanie.

3.      Tego dnia o godz. 18:00 Msza Św. w intencji trzeźwości naszej parafii i 18 rocznica powstania Grupy AA u ks. Jana.

4.      Uroczyste poświęcenie komeż i włączenie kandydatów w poczet ministrantów w niedzielę za tydzień na Mszy Św. o godzinie 12:00.

5.      Rozdawanie żywności dla uprawnionych z Caritasu w domu parafialnym 19.11 we wtorek od godz. 8:00 do 11:00.

6.      Wójt Gminy Kadzidło zaprasza Panie, mieszkające w Kadzidle na spotkanie założycielskie Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie odbędzie się 22.11, w piątek o godz. 17:30 w Centrum Kultury Kurpiowskiej.

7.      Zarząd Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich Franciszkanów oraz ludzi dobrej woli na rekolekcje, które odbędą się w dniach 23-24.11.2013 r. – w sobotę i niedzielę od godziny 10:00 w domu parafialnym. Rekolekcje poprowadzi Franciszkanin o. Jan Fibak z Łomży.

8.      W najbliższy poniedziałek i wtorek odbędą się jeszcze prace porządkowe na naszym cmentarzu. Zostało wycięte drzewo za zgodą konserwacji zabytków i ochrony środowiska. Należy zauważyć, iż potężne drzewo rosło otoczone dookoła pomnikami i trudno było je usunąć. Trzeba było prosić alpinistów. Na poniedziałek proszę 10 panów z Klimk, a na wtorek z Kierzka. Weźmy ze sobą siekierę, piłę motorową, grabie. Potrzebne będą dwa ciągniki- jeden z przyczepką, a drugi może być z turem. Prace rozpoczniemy o godz. 9:00.

9.      Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w czwartek minionego tygodnia następującym osobom: Edward Pokora ciągnikiem z turem, Sylwester Florek ciągnikiem z przyczepą, Henryk Bakuła, Józef Prusaczyk, Jacek Gwara, Łukasz Florek, Sławomir Pokora, Marian Lenda, Stanisław Bakuła, Roman Gąska. Bóg zapłać za dobre serce.

10.  Gdy  wypadnie przymrozek i zmarzną kwiaty wtedy proszę się nie zdziwić, że na grobach nie będzie chryzantem, ponieważ wspólnymi siłami w jednym dniu je posegregujemy – osobno donice, a osobno kwiaty.

11.  Jeśli by ktoś planował chrzest, to w grudniu chrzest nie byłby w II niedzielę, tylko w pierwszą niedzielę miesiąca.

12.  Bardzo prosimy o dużo wcześniejsze zgłaszanie i zamawianie na konkretny termin Mszy Świętych z cyklu gregoriańskich, które odprawia się kolejno przez 30 dni za naszych zmarłych.

13.  Są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolników po 25 złotych. Można nabyć je w zakrystii. Można także nabyć nasze parafialne kalendarze na 2014 rok i kalendarze seminaryjne.

Są jeszcze wolne miejsce na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Szczegóły u ks. Marcina Sobiecha

14.  W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: śp. Zofia Gasek, lat 79 z Gleby oraz śp. Stanisława Romanowska, lat 91 z Kadzidła, ul. Akacjowa 7.