Dzień Wspólnoty rejonu Ostrołęka

8 gru 2013

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii gościliśmy ponad 150 osób, które należą do Domowego Kościoła oraz Oaz dzięcięcych i młodzieżowych. Tego dnia bowiem przeżywaliśmy adwentowy Dzień Wspólnoty w ramach Ruchu Światło - Życie. Nasi mali Oazowicze, którzy przybyli w liczbie 40 osób, czynnie, radośnie i z wielkim zapałem podjęli różne zadania, pełniąc obowiązki gospodarza Dnia wspólnoty.

Na początku spotkaliśmy się w Domu Parafialnym, aby zapoznać się ze sobą. Następnie dzieci udały się z diakonią wychowawczą do innego pomieszczenia, aby poznać nowe gry, zabawy czy piosenki religijne. Pozostali w małych grupach dzielili się Słowem Bożym. O 12.00 wszyscy uczestniczyliśmy w celebracji Eucharystii, której przewodniczył nasz ks. Proboszcz. Homilię wygłosił ks. Marek Chojnowski - wikariusz parafii Olszewo Borki oraz moderator Oazy w rejonie Ostrołęka. Po Mszy Świętej powróciliśmy do Domu Parafialnego na ciepły posiłek oraz Godzinę Świadectw. Z naszej Oazy Dzieci Bożych świadectwem trwania w Ruchu podzieliła się Wiktoria Popielarczyk, uczennica VI klasy. Ten wyjątkowy Dzień Wspólnoty, który zapadł wszystkim głęboko w sercu zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warto nadmienić, iż gościliśmy Oazowiczów i członków Domowego Kościoła z następujących parafii:

- Jednorożec

- Nowa Wieś