XXIV Niedziela Zwykła

14 wrze 2014

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 14. 09. 2014 r.

1.      Dziś w całym Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy o wartości i znaczeniu Krzyża Chrystusa w naszym życiu.

2.      Dziś o godz. 7.00 sprzed  naszego kościoła wyruszyła piesza pielgrzymka do Dąbrówki. Pielgrzymce przewodniczy ks. Marek. Pielgrzym  o godz. 13 wezmą udział w uroczystej Mszy Św. Otoczmy ich naszą modlitwą.

3.      W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na KUL i inne edukacyjne cele naszej diecezji.

4.      Za tydz. zbiórka do puszek przed kościołem na radio nadzieja.

5.      Od czwartku rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii na msze święte wieczorne przez całe Triduum, podczas których będziemy modlić się za wychowawców, katechetów, kapłanów, siostry zakonne i nauczycieli. Będzie to również dobra okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. W czwartek po Mszy świętej ognisko.

6.      W sobotę 20 września wyjazd na pielgrzymkę do Rostkowa do św. Stanisława Kostki. Informacje u katechetów. Wpisowe po 12 zł.

7.      Przypominamy, że za tydzień po Mszy św. o 9.30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8.      W przyszłą Niedzielę obchodzimy Niedzielę Maryjną. Przyjedzie ks. Tadeusz Lubelski ze Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo, który będzie mówił o Cudownym Medaliku i o objawieniach św. Katarzyny Laboure.

9.      21 września w Niedzielę o godz. 18 będzie spotkanie w domu parafialnym z panem Marianem Piłką, który wygłosi prelekcję nt. „Silna Polska w obronie cywilizacji chrześcijańskiej”. Zaprasza komitet PiS – u.

1.       W dniach 15 – 16 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna oraz Trok. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii. Koszt 220 zł. W cenie nocleg, posiłki oraz bilety wstępu. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych.

10.Bóg zapłać za ofiary na ławki od Róży Kobiet z Krobii, Róży Kobiet z ul. Kurpiowskiej, za ofiarę indywidualną z Kadzidła ul. Trasa Mazurska, I Armii Wojska Polskiego, Kadzidło, Golanka i Todzia.

11.W związku z kradzieżą i dewastacją mienia naszego Kościoła ze względów bezpieczeństwa i troski o piękno naszej świątyni w ostatnim tygodniu został zamontowany monitoring.

12.Zakupiliśmy nowe głośniki, którymi zastąpiliśmy poprzednie, stare i niesłyszalne nagłośnienie zewnętrzne.

13. W tym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli Tadeusz Balcerczyk, lat 42, z Piaseczni oraz Henryk Dąbkowski, lat 75, z Kadzidła.