XXVII Niedziela Zwykła

5 pazdz 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 5.10.2014

1.      W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Caritas.

2.      Rozdawanie darów z Caritas dla uprawnionych odbędzie się 8 paźdz. w środę w godz. od 8 do 11.

3.      Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Adama Ciężar za przywiezienie darów Caritas z Łomży.

4.      Za tydzień będziemy gościć ze Słowem Bożym ks. Mariana Puchała ze Zgromadzenia Oblatów. Będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą misje święte. W środę 8 paźdz. Mszę św. Prymicyjną o godz. 18 odprawi ks. Tomasz Brzuzy i po różańcu udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

5.      Trwa miesiąc październik. W dni powszednie różaniec po Mszy Świętej o godz. 18:00, w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach.

6.      Młodzież gimnazjalną i ze szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w domu parafialnym w każdy piątek o godzinie 19:00.

7.      Zachęcamy chłopców, aby wstępować w szeregi ministrantów. Popatrzcie ilu jest ich przy Ołtarzu Pana. Nie chciałbyś służyć tak jak oni? Szczegóły u ks. Krzysztofa.

8.      Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Uroczysty apel, przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum ku czci św. Jana Pawła II rozpocznie się o godzinie 9:20. Po każdej Mszy Świętej 12.10. zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej, ale utalentowanej młodzieży.

9.      Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię.

10.Dziękujemy za złożoną ofiarę na Seminarium Duchowne z Jeglijowca 410 zł.

11.Dziękuję za złożoną ofiarę na ławki – stalle Dymerski Paweł z Golanki, z Klimk oraz za ofiarę na komunikanty od Pani Stanisławy Dawid z ul. Zawadzkiego.

12.Są do nabycia książkowe kalendarze rolników po 25 złotych. Można nabyć je w zakrystii.

13.Można już opłacać wyjazd na pielgrzymkę do Wilna – 220 zł.

14.W tym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Stanisława Staśkiewicz lat 92 z Tatar, śp. Czesław Puławski lat 66 z ul. Kurpiowskiej, pogrzeb 8 paźdz. o godz. 13, Stanisław Sęk 62 lata z Piaseczni, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.