IX Niedziela Zwykła

29 maj 2016

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.05.2016 r.

1.      Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na świątynię Opatrzności Bożej, w Warszawie, która jest wotum wdzięczności narodu polskiego za wolność i niepodległość Polski oraz za św. Jana Pawła II. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby diecezjalne.

2.      W środę 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18. O godz. 9 Msza św. z udziałem dzieci Szkoły Podstawowej z okazji kolejnej rocznicy nadania imienia naszej szkole kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci.

3.      Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 18.00., w czwartek 2 czerwca przypada I Czwartek Miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Zakończenie oktawy – ostatni Nieszpór. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem. Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

4.      W Piątek 3 czerwca Pierwszy Piątek Miesiąca i  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i o 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja do Mszy św. o godz. 18.00. Post w tym dniu nie obowiązuje. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W Glebie Msza św. o godz. 15.

5.      W sobotę 4 czerwca pierwsza Sobota Miesiąca i  wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 18.00.

6.      Za tydzień w niedzielę 5 czerwca Mszę św. prymicyjną o godz. 12 odprawi ks. Maciej Sztych. Przez cały rok jako diakon ks. Maciej odbywał w naszej parafii odbywał praktyki. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 9.30.

7.      Od 1 do 3 czerwca od godz. 8 do 16 Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich zaprasza na 16 warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody”. Podsumowanie 3 czerwca o godz. 15.

8.      Organizujemy letnie kolonie z Panem Bogiem dla dzieci klas 4 – 6 w Ptakach    k. Nowogrodu. Termin kolonii od 25 czerwca do 1 lipca. Koszt uczestnictwa 320 zł. Więcej informacji i zapisy u katechetów i ks. Marka.

9.      Z racji Roku Miłosierdzia jak już ogłaszaliśmy planujemy pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia w dniach 20, 21 i 22 czerwca. Można się już zapisywać jak najszybciej, ponieważ są zarezerwowane noclegi i jedzenie, autokar, przewodnicy. Gdyby nie było chętnych pielgrzymkę odwołamy. Koszt około 270 zł.

10.Są do nabycia obrazy z Trójcą Świętą z głównego ołtarza naszego kościoła jako pamiątka Misji Świętych. Zachęcamy, by każda rodzina posiadała taki obraz w domu.

11.Na stoliku są wyłożone obrazki jako pamiątka spowiedzi misyjnej. Można wziąć sobie taki obrazek na pamiątkę.

12.30 maja od godz. 11:30 w przychodni lekarskiej „Doktor Ewa” przy ul. Kościuszki 15 w Kadzidle odbędą się badania USG Doppler. Koszt badania 55 zł.

13.Dziękujemy Panu Adamowi Białobrzewskiemu dyrektorowi Gospodarki Komunalnej w Kadzidle za wysprzątanie, wymiecenie ulic trasy procesji Bożego Ciała. Było pięknie i czysto.

14.Dziękujemy za złożone ofiary na elewacje na naszej świątyni z Kadzidła z ul. Armii Krajowej, Ogrodowej i z Jeglijowca.