XIII Niedziela Zwykła

26 cze 2016

XIII niedziela zwykła 26. 06. 2016 r.

1.     29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza święta o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.

2.     Za tydzień zbiórka do puszek na działalność Zespołu siostry Nikodemy.

3.     W piątek rozpoczynamy miesiąc lipiec. W tradycji Kościoła jest to miesiąc gdzie w sposób szczególny oddajemy cześć Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa. Pamiętajmy o wdzięczności Zbawicielowi za to, że przelał swoją Krew za nas na krzyżu i powtarza to w czasie każdej Mszy Świętej.

4.     1 lipca I Piątek Miesiąca. Msza Święta o godz. 7:00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja do Mszy świętej o 8.30, O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem pierwszopiątkowym, a potem Msza Święta.

5.     2 lipca, I Sobota Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem pierwszosobotnim.

6.     3 lipca I Niedziela Miesiąca. Po Mszy świętej o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa Litanią do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie członków Kółek Różańcowych naszej parafii.

7.     Wyjazd na pielgrzymkę do Chorwacji 2 lipca w sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy plebanii.

8.     Od 5 do 11 lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa z Ostrołęki do Niepokalanowa. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

9.     Planujemy pielgrzymkę do Augustowa, przepłynięcie statkiem do Studzienicznej, Wigry i Sejny. Koszt 80 zł. Można się zapisywać.

10.                       Dziękujemy za ofiary na elewacje na naszej świątyni  Państwo Stanisław i Janina Poławscy z Golanki – 400 zł, z Kierzka i z Kadzidła z ul. Ogrodowej. Za ofiarę wspólną z wioski przy okazji poświecenia pól z Krobi – 173 zł, Długiego Kątu – 165 zł, z Sula – 50 zł, z Kierzka – 88 zł. Bóg zapłać.

11.                       Dziękujemy za ofiarę na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży od Radnych Gminy Kadzidło: Pani Barbary Bączek, Anny Śniadach, Pawła Majewskiego i Ryszarda Bielskiego – 500 zł. Bóg zapłać.

12.                       W parafii naszej przybył nowy krzyż przydrożny. Na znak wdzięczności za wiarę w Roku Miłosierdzia i w Jubileuszowym Roku 1050 Rocznicy Chrztu Polski ten krzyż został ustawiony w Todzi przez Panią Bogumiłę Pokora. W czasie nabożeństwa poświęcenia pól został uroczyście poświęcony.

13.                       W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli Śp. Czesław Gadomski, lat 80 z Wąglewa i Adam Bakuła lat 35 z Tatar i Danuta Samsel lat 51 z Kierzka. Pogrzeb w poniedziałek 27 czerwca o godz. 11.