XV Niedziela Zwykła

10 lip 2016

XV niedziela zwykła 10. 07. 2016 r.

1.    Dziś na Jasnej Górze spotkanie Rodziny Radia Maryja.

2.    13 lipca w środę – Dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa do Groty Matki Bożej.

3.    Za tydzień 17 lipca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

4.    Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów w następną niedzielę 17 lipca po każdej Mszy św. Przy okazji poświęcenia można złożyć ofiarę na Misję Święte tak zwana „ Miva Polska”. Akcja św. Krzysztofa 1 grosz za 1 kilometr dla misjonarzy.

5.    W najbliższy czwartek 14 lipca o godz. 6:00 z parkingu przed kościołem wyruszy pielgrzymka autokarowa do Augustowa, przepłyniemy Szlakiem św. Jana Pawła II statkiem do Studzienicznej, do Wigier i Sejn.

6.    W dn. 17.07. 2016 r. w parafii Śniadowo odbędzie się IV Diecezjalne Spotkanie Matek i Teściowych z racji na wspomnienie bł. Marianny Biernackiej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

7.    Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

8.    15 lipca w piątek o godz. 19.00 próba orkiestry w Domu Parafialnym.

9.    Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle informuje, że są jeszcze wolne miejsca na następujących kierunkach kształcenia:

Dla absolwentów Gimnazjum: technik agrobiznesu, technik leśnik, technik technologii żywności, liceum ogólnokształcące – klasa służb mundurowych.

Dla dorosłych: kursy kwalifikacyjne: prowadzenie produkcji rolniczej, organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie, produkcja wyrobów piekarskich oraz liceum ogólnokształcące (zaoczne). Bliższych informacji udziela sekretariat szkoły na ul. Słonecznej 2 w Kadzidle.

10.                      16 lipca w sobotę o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie pielgrzymów, którzy jadą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

11.                      23 lipca w sobotę w Łomży w ramach 31 Światowych Dni Młodzieży odbędzie się Festiwal Narodów. Będzie to okazja do spotkania się z młodzieżą z 10 krajów, reprezentujących 4 kontynenty w naszej diecezji. Zapraszamy do udziału w tym festiwalu zwłaszcza młodzież. Zapisy u ks. Marka.

12.   Dnia 24 lipca br. o godz. 15 w Myszyńcu w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie  odbędzie się Światowy Zlot Młodzieży Kurpiowskiej z diecezji i z zagranicy. W programie min. Msza św., której będzie przewodniczył kard. Gerard Müller z  Watykanu. W ramach spotkania młodzieży będzie bicie rekordu Ginesa przez jazdę na rowerze w stroju kurpiowskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a przede wszystkim młodzież.

13.   Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół z Kadzidła z ul. Piłsudskiego, z ul. Kurpiowskiej Pani Maria Brzozowa – 150 zł, Państwo Teresa i Kazimierz Nalewajk – 200 zł, z ul. Akacjowe, Pani Aleksandra Mróz z Todzi – 200 zł, Józef Prusaczyk z Jazgarki – 300 zł.

14.Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Henryk Święcicki lat 78 z Kadzidła i Czesław Kaliszewski lat 86 z Brzozówki.