Narodowe Świeto Odzyskania Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours

11 lis 2016

Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, ale zarazem też w Kościele wspominamy św. Marcina z Tours biskupa. Ten wielki Święty żył w IV wieku i dzięki jego świętości życia wiele osób podążyło za Chrystusem szczególnie wybierając drogę kapłaństwa. Świętowanie tej uroczystości w naszej parafii rozpoczął występ słowno-muzyczny uczniów naszego Gimnazjum przed Eucharystią o godz. 9:20. Po nim ks. proboszcz Ryszard Kłosiński sprawował uroczystą Mszę Świętą. Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowali uczniowie Gimnazjum w Kadzidle pod przewodnictwem Pani Ewy Kłos. W uświetnieniu tego święta uczestniczyli parafianie oraz goście. Wśród nich byli przedstawiciele władz lokalnych: Pan Starosta Stanisław Kubeł i Pan Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski oraz dyrektorzy szkół naszej parafii i poczty sztandarowe różnych instytucji. Po Eucharystii odbył się koncert  Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej z Warszawy. Następnie wszyscy udali się na modlitwę na cmentarz przy Mauzoleum upamiętniającym ofiary II wojny światowej.