Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

20 lis 2016

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 20.11.2016

1.     Po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.00 wieczór uwielbienia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy jak najliczniej na ten wieczór uwielbienia szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania.

2.     Za tydzień niedzielą rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Idźcie i głoście przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie przez wiarę i chrzest do świadectwa”, Adwentem - czasem radosnego  oczekiwania na przyjście Pana.  Starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem, mniej oglądać telewizji, internetu, ściszyć radio. Jest to czas radosnego oczekiwania, a więc starajmy się by sobie i bliskim tej radości nie zakłócać. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00.

3.     22 listopada we wtorek w drugim tygodniu z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki sakralnej, o godz. 17:00 Msza Św. w intencji chórzystów i orkiestry parafialnej. Zapraszamy  serdecznie wszystkich chórzystów i członków orkiestry parafialnej na spotkanie.

4.     Chrzty w Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 9:30.

5.     We wtorek 22 listopada zapraszam serdecznie do pracy na cmentarzu grzebalnym przy kwiatach mieszkańców Jeglijowca i Siarczej Łąki, na środę 23 listopada z Brzozówki, Sula, Rososzy i Długiego Kątu. Prace rozpoczniemy o godz. 9.00. Bardzo proszę o ciągnik z przyczepą i ze 2, 3 ciągniki z turem.

6.     W dniu 21 listopada w poniedziałek od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Doktor Ewa” przy ul. Kościuszki 15 w Kadzidle odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

7.     Dziękujemy za złożoną ofiarę na elewację  kościoła: z Kadzidła: z ul. Lokalnej i ze Strzałk , Państwo Apolonia i Kazimierz Pac z ul. Bema – 200 zł, Pani Teresa Ropiak z ul. Sportowej – 100 zł, Pani Barbara Dawidczyk z ul. Kościuszki – 60 zł, Państwo Alicja i Jan Budziłek z ul. Spokojnej – 300 zł, Pan Sylwester Parzych z ul. Kurpiowskiej – żarówki, Pan Krzysztof Sobiech z Piaseczni – 200 zł, Państwo Stanisława i Józef  Bakuła z Golanki – 200 zł, Państwo Tadeusz i Małgorzata Bakuła z Klimk – 150 zł, Państwo Jan i Krystyna Banach z Tatar – 50 zł, Pani Anna Nasiadka ze Strzałk – 100 zł, Pan Michał Janusz Gleba z Gleby – 1000 zł, Państwo Agnieszka i Mirosław Zadrożni z Kierzka – 200 zł, członkinie Róży Kobiet z Jeglijowca – 380 zł.

8.     W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: Śp. Kazimierz Bogusław Frąckiewicz lat 49 z Jeglijowca.