XXI Niedziela Zwykła 2018

26 Sierpnia 2018

XXI niedziela zwykła 26. 08. 2018 r.

1. Decyzją  przełożonych zgromadzenia  sióstr Służek, sióstr, które pracują w naszej parafii z dniem 22 sierpnia odeszła z naszej parafii Siostra Mirosława Szaniawska przełożona, która pracowała jako katechetka. Siostra była u nas 7 lat. Bardzo pięknie pracowała w szkole i przy parafii opiekując się dziećmi i kochając ich. Wkładała wszystkie swoje siły aby nasze dzieci były blisko Pana Boga. Bardzo pięknie współpracowała z rodzicami. Siostra została przeniesiona do parafii Garwolin. Bardzo gorąco dziękujemy Siostrze Mirosławie za piękną posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa , zdrowia i opieki Matki Najświętszej na nowej placówce. Do nas została skierowana siostra Wiesława Kuliś, która przejmie wszystkie obowiązki po siostrze Mirosławie. Bardzo gorąco i serdecznie witamy siostrę Wiesławę i życzymy by dobrze się czuła pośród nas.
  2. W sobotę 1. 09. - 79 rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i prosimy za Polaków by umieli cieszyć się wolnością. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.20 różaniec z tymi, którzy modlą się codziennie, potem Msza św. Po Mszy św. wznowienie adoracji, 15 minutowe rozważanie, Po Mszy św. wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie nabożeństwa. Zapraszamy do spowiedzi dorosłych, dzieci i młodzież.
  3. Zachęcamy w tych dniach do skorzystania ze spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorną, szczególnie już od soboty. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z czystym sercem, radością i nowym zapałem, które daje tylko Bóg. Warto zerwać z wakacyjnym lenistwem i zacząć wszystko na nowo.
  4. W  piątek 31 sierpnia po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów na plebani.
  5. Za tydzień 2 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki parafialno – gminne tzw. Niedziela Kurpiowska. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców o godzinie 9.30. Na samym początku Mszy świętej zostaną wniesione wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin. Msza święta w intencji rolników i wszystkich mieszkańców naszej parafii i gminy. Po Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przejdzie do Zagrody Kurpiowskiej poprowadzi orkiestra strażacka z Kadzidła.
  6. Z racji I niedzieli miesiąca 2 września wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W niedzielę 09 września w Dąbrówce będzie odpust ku czci Matki Bożej i jednocześnie dożynki diecezjalne. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka piesza. Zapraszamy. Przygotujmy wieńce dożynkowe.
  8. Zachęcam na pielgrzymkę autokarową do Wąsewa na 8 września w sobotę. Można się zapisywać. Koszt około 20 złotych.
  9. Planujemy pielgrzymkę na 13 września do Augustowa, Sejn i Studzienicznej. Przejazd statkiem z Augustowa do Studzienicznej.  Koszt około 100 zł.
  10. Za Tydzień 2 września będą  zbierane ofiary przed kościołem na leczenia Klaudii Wielechowskiej z Wachu, która walczy z bardzo groźnym nowotworem.  Wesprzyjmy swoją ofiarą i sercem oraz modlitwą chorą Klaudię i jej rodziców.