XXIV Niedziela Zwykła 2018

16 września 2018

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018

1. Dziś zbiórka do puszek na Radio Nadzieja i Radio Maryja.
  2. Dziś rozpoczyna się święte  Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy dzieci i młodzież nauczycieli, katechetów i rodziców przez trzy dni do wtorku na Mszę świętą na godzinę 18.
  3. Za tydzień 24 września Niedziela Modlitw o trzeźwość Narodu. Zespół Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości kieruje szczególny apel o wzmożoną modlitwę w sprawie uproszenia trzeźwości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  4. Ksiądz Rektor naszego Seminarium Duchownego w Łomży zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiórki płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię. Komu będzie trudno ofiarować płody ziemi może złożyć ofiarę pieniężną. Mieszkańcom Klimk dziękuje za ofiarę na Seminarium 300 zł.
  5. Przygotowania w kościele do I Komunii Świętej rozpoczniemy 23 września po Mszy Świętej o godzinie 12 spotkaniem z rodzicami i dziećmi do I Komunii.
  6. Przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania również rozpoczniemy 23 września po Mszy Świętej o godzinie 17 spotkaniem z rodzicami i młodzieżą klas VIII.
  7. Siostra Wiesława wraz z Panią Martą zapraszają bardzo serdecznie dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywać się będą w każdą środę o godz. 19.00  w Domu Parafialnym.
  8. Ks. Łukasz zaprasza również młodzież na spotkania KSMu , które odbywać się będą w każdą sobotę o godzinie 19 w Domu Parafialnym.
  9. Spotkania scholi młodzieżowej będą odbywały się w każdy piątek o godzinie 19.
  10. Ks. Wiesław zaprasza ministrantów na spotkania w każdą sobotę na godzinę 10. Prezbiterium wygląda o wiele piękniej ubogacone posługą ministrantów, którzy przebywając blisko Pana Jezusa będą w najpiękniejszy sposób przeżywali swoje dzieciństwo i młodość.
  11. Pielgrzymka Żywych Kół Różańcowych do Matki Bożej w Osuchowej w dniu 6  października. Można się zapisywać.
  12. Planujemy na 27 września pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Sw. Lipki, Stoczka Warmińskiego i Reszla. Wyjazd o godz. 6.00 rano.
  13. W następną niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszam Panie i Panów sołtysów na spotkanie na plebanii. Bardzo serdecznie proszę będą omówione bardzo ważne sprawy.
  14. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
  15. Jest nowy kalendarz intencji Mszy Św. na 2019 r. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę Św. gregoriańską prosimy o zgłaszanie się jak najwcześniej. Można też zamawiać intencję na rok 2019.
  16. Trwają prace przy elewacji kościoła, prace prawie się  kończą. W ostatnim czasie otrzymaliśmy dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 130 tysięcy. Jesteśmy za to wdzięczni. Dofinansowanie to tak nam bardzo potrzebne nie wystarcza na opłacenie wszystkich kosztów związanych z prowadzonymi pracami jak i ze spłacaniem pozostałych należności za wykonane prace. Stąd też co prawda już kolejny raz, ale zwracam się z serdeczną prośbą o wspieranie prowadzonych prac zarówno przez ofiary składane na tacę jak i przez indywidualne ofiary, za które będę bardzo wdzięczny.
  17. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odszedł Czesław Dawid lat 61 z Golanki.