Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2018

25 Listopada 2018

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25.11.2018

1. Po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.00 wieczór uwielbienia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy jak najliczniej na ten wieczór uwielbienia szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania. Akt osobistego Oddania się Chrystusowi Królowi dziś 25 listopada Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 9.30
  2. Za tydzień niedzielą rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny Adwentem - czasem radosnego  oczekiwania na przyjście Pana. Hasłem tego adwentu  są słowa  „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.” Starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem, mniej oglądać telewizji, internetu, ściszyć radio. Jest to czas radosnego oczekiwania, a więc starajmy się by sobie i bliskim tej radości nie zakłócać. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00.
  3. 1 grudnia I Sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00. O godz. 6.20 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem razem z tymi osobami Które modlą się codziennie, rozważanie Msza św. wznowienie adoracji zakończenie błogosławieństwem. O godz. 16 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy o godz. 17.
  4. 2 grudnia I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 9.30.
  5. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Długim Kącie. W sobotę 1 grudnia o godz. 13.00 zakończy się nawiedzenie w Długim Kącie i obraz przyjmą mieszkańcy Brzozówki. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do  szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila dla naszej rodziny.
  6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe dla osób, które złożyły zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle będą wydawane w czwartek 29 listopada 2018 roku w godzinach od 10.00 do 16.00 w domu parafialnym.
  7. Dziękuje serdecznie za przywiezienie darów z Caritasu z Łomży Panu Adamowi i Panu Mirosławowi Ciężar z Sizera, Państwu Jolancie i Sylwestrowi Grabowskim z Kadzidła.
  8. Chrzty w Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 9:30
  9. W tym tygodniu prowadzone były prace na cmentarzu grzebalnym:

a)    Piasecznia

10) Pani Danuta Gąska

11) Pani Małgorzata Dawid

12) Pan Krzysztof Dawid

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: Sp. Wiesław Rolka lat 56 z ul. Piłsudskiego, Stanisława Aptacy lat 83 z Tatar