VIII Niedziela Zwykła 2019

3 Marca 2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.03.2019

1. 6 marca – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza Święta o godz. 7:00, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 15. W czasie każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post.Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.
  2. Od dziś przez Środę  Popielcową  do I niedzieli Wielkiego Postu trwa tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem „ Młodzi trzeźwi i wolni ”.
  3. Zachęcamy w Wielkim Poście do takich uczynków podjętych w duchu pokuty i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów. Ściszamy muzykę.  Pomyślmy o tych, którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol. Trzeba Apostołów trzeźwości! Możemy wpisać swoje przyrzeczenie do Złotej Księgi Trzeźwości.
  4. Po Mszy św. o godz. 9.30 za tydzień spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.
  5. 7 marca I czwartek miesiąca o godz. 16.30 wystawienie najświętszego Sakramentu i Godzina święta. Msza św. o godz. 17.00.
  6. W piątek  8 marca wieczorem o godz. 16.30 Droga Krzyżowa. Zapraszamy jak najliczniej na to nabożeństwo wielkopostne dorosłych, dzieci i młodzież. Odprawiajmy Drogę Krzyżową w naszych rodzinach i na wioskach. Msza św. wieczorna po Drodze Krzyżowej.  W Klimkach Droga Krzyżowa o godz. 19.00.
  7. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 Gorzkie Żale.
  8. Rekolekcje Wielkopostne i renowacja misji świętych w naszej parafii będą w dniach od 3 do 7 kwietnia. Prosimy o modlitwę o jak najowocniejsze przeżycie tych rekolekcji.
  9. Serdecznie dziękuję Panom Adamowi i Mirosławowi Ciężar oraz Panu Sylwestrowi Kamińskiemu z Ostrołęki za przywóz darów z Łomży. Dziękuje też bardzo serdecznie Paniom z parafialnego koła Caritasu za poświęcony czas i serce przy rozdawaniu tych darów.
  10. Na stoliku są wyłożone przekazy na które możemy przesłać dowolną ofiarę na misje Święte wspomagając potrzebujące dzieci. Na misjach pracują siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny.
  11. Można już rozliczać się z podatku dochodowego za rok 2018. Zachęcamy by 1 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezji Łomżyńskiej lub na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Warto poprzeć swoją ofiarą te instytucje pożytku publicznego, które służą nam ludziom wierzącym. Jeśli nie odpiszemy tego procentu na te przez nas wybrane instytucje procent ten i tak zostanie odpisany i przekazany na jakieś cele.
  12. Za tydzień ofiary złożone na tace będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła i Domu Parafialnego. Słowo Boże wygłosi Ks. Tadeusz Popiołek misjonarz. Po Mszy św. ofiary przed kościołem będą zbierane  na Misje święte.
  13. W ostatnich tygodniach w naszych wioskach odbyły się wybory sołtysów, gratulujemy nowym paniom i panom sołtysom i zapraszamy do współpracy z parafią, a byłym już panom i paniom sołtysom dziękujemy za podjęty trud na rzecz naszej parafii.
  14. W naszej parafii jest już kilka Kół Żywego Różańca rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci, zapraszamy jeszcze innych rodziców, którzy chcieliby się włączyć do tej modlitwy za swoje dzieci. Więcej informacji i zapisy u siostry Wiesławy.
  15. W dniu 23 marca w sobotę o godz. 10.00 zjazd zelatorów i zelatorek Kółek Różańcowych naszej diecezji w Ostrołęce w parafii św. Franciszka. Bardzo serdecznie proszę o zgłaszanie się członków Żywego Różańca z nasze parafii abyśmy mogli wziąć udział w tym dniu skupienia.
  16. Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego tak jak co roku.
  17. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Adolf Warszewik lat 87 z Gleby śp. Tadeusz Hymkowski lat 65 z u. Akacjowej. Śp. Marianna Brzozowa lat 91 z ul. Kurpiowskiej pogrzeb we wtorek o godz. 10.00