III Niedziela Wielkiego Postu 2019

24 Marca 2019

III Niedziela Wielkiego Postu 24. 03. 2019

1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca  jutro obchodzić będziemy Dzień świętości Życia. Dzień ten ustanowił św. Jan Paweł II, który niejednokrotnie przypominał, że bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać, to zadanie , które Bóg powierza każdemu człowiekowi. Zachęcamy już dziś do włączenia się do duchowej adopcji dziecka Poczętego. Można wziąć sobie deklarację podjęcia pomocy w obronie życia. Trzeba wziąć dwie te deklarację. Jutro na Mszy św. rano i wieczorem będą te deklarację składane uroczyście. Każda z nich jest inna.  Marsz dla życia i Rodziny będzie 9 czerwca.
  2. W niedziele za tydzień 31 marca po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszam Panie i Panów sołtysów na spotkanie na plebani.
  3. Rekolekcje Wielkopostne połączone z renowacją misji w naszej parafii będą w dniach od 03 do 07 kwietnia. Rekolekcje prowadzić będzie Ojciec Zbigniew Podlecki. Prosimy o modlitwę o jak najowocniejsze przeżycie tych rekolekcji.
  4. Światowe dni Młodzieży w naszej Łomżyńskiej Diecezji w tym roku będą odbywały się w Ostrowi Mazowieckiej. Trwają one dwa dni. W sobotę 13 kwietnia i w niedzielę Palmową 14 kwietnia. Zapraszamy młodzież naszej parafii do wyjazdu na te dni doświadczenia bliskości Boga.
  5. Można już zgłaszać chorych  których nie można dowieść do kościoła.
  6. W Wielkim Poście módlmy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale do Kościoła, zachęcamy również do modlitwy na wioskach i w naszych rodzinach. Droga Krzyżowa 31 marca w niedziele o godz. 14:00 w Glebie.
  7. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od Róży Kobietz Golanki Podpiastowe 100, od Róży Kobiet z Jazgarki 130, od Róży mężczyzn z Tatar zelator Pan Jerzy Gleba, od Róży Kobiet z ul. Akacjowej, Świerkowej, Lokalnej 140 zł, od Róży Kobiet z ul. Sosnowej i Świerkowej 140, od Róży Kobiet ze Strzałk zel. Pani Stanisława Staśkiewicz 160, Róży Kobiet z Długiego Kątu zel. Pani Halina Krystian 100. Od Rodziny Franciszkańskiej 100.
  8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach 29 i 30 marca w sklepach Kadzidła odbędzie się Ogólnopolska Wielkanocna zbiórka Żywności. Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek świątecznych najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
  9. Można już rozliczać się z podatku dochodowego za rok 2018. Zachęcamy by 1 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne lub na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Warto poprzeć swoją ofiarą te instytucje pożytku publicznego, które służą nam ludziom wierzącym.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Głosu Katolickiego. Są bardzo ciekawe artykuły w numerze z ubiegłej niedzieli i tej niedzieli są bardzo dobre. Czytajmy prasę katolicką. Jest możliwość otrzymywania czasopisma Miłujcie się też bardzo cenne czasopismo. Można się zgłosić do kapłanów po informację.
  11. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszliśp. Aleksandra Przybyłowska lat 90 z ul. Wesołej, śp. Czesław Świder, lat 81z Jeglijowca, śp. Stanisława Dawid lat 88 z Jeglijowca.