Wielkopostny Dzień Skupienia Odnowy w Duchu Świętym 2019

30 Marca 2019

W dniu 30 marca 2019 r. już po raz czwarty przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia  w grupie Odnowy w Duchu Świętym. Słowem przewodnim dla tego wydarzenia  był fragment Ps. 34, wersety 14-15, który brzmi następująco „Powściągnij swój język od złego a twoje wargi od słów podstępnych! Odstąp od złego, czyń dobro szukaj pokoju i idź za nim!”  Do Domu Parafialnego przyjechały delegacje wraz ze swymi opiekunami z Dylewa, Myszyńca i Chorzel. Jak w każdym Dniu Skupienia centralnym punktem była Msza św. celebrowana przez opiekuna grupy odnowy z Kadzidła – ks. Łukasza Ładyżyńskiego. Towarzyszył mu ks. Albert z Myszyńca, który wygłosił kazanie. Szczególnie pięknym momentem okazała się procesja z darami, w której niesiono:

- Świecę, Pismo Święte, Różę

- chleb i winogrona

- wino i chleb eucharystyczny

Następnie grupa odpowiedzialnych za wspólnotę poprowadziła modlitwę uwielbienia , a na niej ks. Łukasz wygłosił katechezę  „Grzechy języka”, w której wzruszającym momentem było wzajemne przepraszanie się za Grzechy języka którymi się obrażamy. Kolejnym punktem była Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której ks. Robert Zieliński z Dylewa prowadził nabożeństwo pokutno-przebłagalne, w którym przepraszaliśmy Pana Boga za grzechy języka . Było też „coś dla ciała” – agapa gdzie przy kawie i herbacie można było spróbować ciasta, sałatek oraz chleba ze smalcem (który okazał się rarytasem). Po herbacianej przerwie kleryk poprowadził Drogę Krzyżową przy współudziale grupy odnowy z Kadzidła. Treści zawarte w Drodze Krzyżowej rozwinął i przybliżył nam w szczególny sposób ksiądz Wiesław  w katechezie „Do końca nas umiłował” uwrażliwiając zebranych na opiekę nad ludźmi cierpiącymi i potrzebującymi pomocy.. Podał też przykłady takich osób (Siostra Teresa, ks. Adam Bargielski, Ojciec Maksymilian Kolbe). Po modlitwie dziękczynnej odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę zakończyło błogosławieństwo ks. Łukasza, po której nastąpiło rozesłanie. Dużym akcentem były odwiedziny naszego ks. Proboszcza Ryszarda. Oprawę muzyczną zapewnił nam Zespół z Dylewa.