V Niedziela Wielkiego Postu 2019

7 Kwietnia 2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –  07.04.2019

1. Bóg zapłać Ojcu Zbigniewowi za przeprowadzone rekolekcje wielkopostne.
  2. W Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle przed świętami Wielkiejnocy odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego, który potrwa do 23 marca w godz. 08.00-18.00 na Sali widowiskowej w CKK. Na kiermaszu można nabyć tradycyjne kurpiowskie palmy, pisanki, koszyczki wiklinowe oraz świąteczne dekoracje.
  3. Za tydzień 14 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie w czasie każdej Mszy św. – procesja z palmami na Mszy o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy.  Za tydzień o godz. 12.00 przyjedzie do nas grupa osób niepełnosprawnych, dorosłych ze środowiska Domu Samopomocy w Kownatach. Podopieczni wyrazili taką wolę, gdy promowałam podczas zajęć kulturę kurpiowską, postanowili, że w Kadzidle chcą przeżyć Niedzielę Palmową.  Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00
  4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30  w drugą niedzielę miesiąca spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.
  5. Rocznica I Komunii Świętej 5 maja o godz. 13.00 w Uroczystość Królowej Polski.
  6. I Komunia Święta 19 maja godz. 10.00.
  7. Sakrament Bierzmowania 12 czerwca o godz.17.00
  8. Z całego serca pragniemy zaprosić młodzież naszej parafii na przeżycie Światowych Dni Młodzieży do Ostrowi Mazowieckiej. Parafia Ducha Św. w Kadzidle organizuje autobus na sobotę i niedzielę  - 13 i 14 kwietnia. Szczegóły u ks. Łukasza , katechetów.
  9. Parafia w Długosiodle organizuje w dniach 24 czerwca do 3 lipca 2019 r. pielgrzymkę od Medjugorie połączoną z wycieczką do Chorwacji, Informację na plakacie w gablocie przed kościołem.
  10. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – z Golanki Zagórze 130, Kuczyńskie zel. Pani Czesława Stepnowska 210, od Róży Kobiet z ul. Prusa ze. Pani Krystyna Nurczyk 100.
  11. Dziękuje serdecznie za prace na cmentarzu i przy plebanii mieszkańcom:
    Gral
    Pan Wiesław Glan
    Mariusz Mrozek
    Stanisław Świderk
    Mieczysław Mąka
    Sabina Mąka
    Teresa Grala
    Piaseczni
    Pan Daniel Giers z ciągnikiem.
    Kierzka
    Pan Jan Koczkodan sołtys z ciągnikiem
    Józef Sakowski
    Wiesław Abramczyk
    Dariusz Zera
    Kazimierz Zadrożny.
  12. Dziękuję  za zorganizowanie ludzi do pracy Pani sołtys  Teresie Kubeł z Gral, Panu sołtysowi Janowi Koczkodan z Kierzka, Panu Danielowi Giers, że sam przyjechał ciągnikiem aby pomóc.
  13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe dla osób, które złożyły zaświadczenia z Opieki Społecznej w Kadzidle będą wydawane w sobotę 13 kwietnia od godz. 8.00 do 14.00.
  14. Serdeczne podziękowania dla Panów Mirosława i Adama Ciężar oraz Państwu  Sylwestrowi i Jolancie Grabowskim za przywiezienie darów z Caritas z Łomży. Dziękuje też serdecznie Paniom z zespołu Parafialnego Caritas za ich poświęcenie i pracę przy rozdawaniu darów.
  15. Prosimy o odnowienie figur i krzyży przydrożnych.
  16. W tym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Tadeusz Nadolny lat 56 z ul. Kościuszki.