Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2019

9 Czerwca

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust 09.06 2019

1. Jutro 10 czerwca  drugi dzień Świąt Zielonych Świątek – Święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i o 18.00.
  2. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Jeglijowcu. Msza św. na zakończenie nawiedzenia 15 czerwca  w sobotę o godz. 12.00  i obraz przyjmą mieszkańcy Gleby. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas a szczególnie nas starszych może się taki moment nigdy  nie powtórzyć. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas wiele spraw i problemów. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy. Otwierajmy   się przed Nim.
  3. Za tydzień 16 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w koście przełożone z racji odpustu.
  4. Za tydzień w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Lomży.
  5. Poświęcenie pól w tym tygodniu: 13 czerwca w czwartek Siarcza Ląka  godz. 19.00. 14 czerwca w piątek Podtatarze godz. 19.00
  6. 11  czerwca we wtorek o godz. 17.00 ks. bp Janusz Stepnowski udzieli naszej młodzieży klas VIII sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania dziś i jutro w święto oraz ich rodziców i świadków do Bierzmowania.
  7. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce Pan Stanisław Kubeł oraz Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Myszyńcu Pani Barbara Bączek, serdecznie zapraszają na Dzień Rodziny, który odbędzie się 09 czerwca dziś w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Rozpoczęcie o godzinie 13.30. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich mieszkańców, dla każdego przewidujemy mnóstwo atrakcji i niespodzianek, m. innymi konkursy z nagrodami, pokazy, dmuchane zjeżdżalnie i plac zabaw, Wszystkie atrakcje dla dzieci nieodpłatnie.
  8. W niedzielę 16 czerwca wesele kurpiowskie. Uroczysta Msza św. z obrzędem pożegnania z panieństwem na końcu Mszy św. z obejściem feretronu Matki Bożej o godz. 12.00.  Prawdziwy ślub.
  9. I Komunia św. w roku 2020 w dwóch grupach 10 i 17 maja. 10 maja klasa A i B Kadzidło i Zielony Zakątek, 17 maja Klasa C i D oraz Jazgarka i Gleba.
  10. Organizujemy wyjazd na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej na 15 czerwca. Zapisy u ks. Łukasza i siostry Bożeny.
  11. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp.  Czesław Koczkodan lat 87   z Jazgarki